Skype zpřístupnil konverzační roboty, prý změní způsob komunikace

Preview verzi nového klienta, který umožňuje využití softwaru postaveného na tzv. bots, či-li konverzačních robotech, představil Skype. Umožní díky vestavěné podpoře umělé inteligence například sjednávat schůzky, objednávat jídlo či bookovat hotely.

Skype zpřístupnil konverzační roboty, prý změní způsob komunikace


Tato technologie umožní do budoucna přicházet s novými produkty a službami, které podle tvůrců zcela změní způsob on-line komunikace. Funkci tzv. umělé inteligence v rámci aplikace Skype mohou testovat uživatelé v Austrálii, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Indii, Novém Zélandě, Spojených státech a Singapuru.

Prozatím je technologie bots k dispozici pouze pro služby chatu. V blízké budoucnosti se však počítá také s jejím rozšířením na audio a video hovory. 

Celkem Skype uvedl v uplynulých dnech tři aktualizace, které se týkají technologie bots. Jednak jde o nového klienta pro Windows, Android, iPhone a iPad, který umožňuje využívání Skype Bots.

Dále je to také “preview” verze Skype Bots, které jsou zpřístupněné uživatelům z několika vybraných zemí světa. Právě od nich očekávají vývojáři ve Skype zpětnou vazbu, kterou promítnou do finální podoby produktu.

A konečně byl představen také program skype.com/developer, jenž umožňuje vytvoření vlastních individuálních bots.

V souvislosti s těmito kroky představila společnost Microsoft na konferenci Build 2016 funkci asistentky Cortany integrované do Skype chatu. Ta je schopna proaktivně vyhledávat informace, spravovat uživatelův kalendář a komunikovat s ostatními bots, které jsou pro uživatele relevantní.

Úvodní foto: © REIMUSS - Fotolia.com


Komentáře