Skype zpřístupnil vývojářům verzi pro vysílání v médiích

Skype zpřístupnil vývojářům speciální verzi svého komunikačního softwaru určenou pro subjekty, které se zabývají profesionálním vysíláním v médiích.

Skype zpřístupnil vývojářům verzi pro vysílání v médiích


Skype TX, jenž byl představen v dubnu tohoto roku, kombinuje hardware i software a byl vytvořen tak, aby videohovory po Skypu mohly být integrovány do profesionální studiové produkce. Cílem je podpořit využívání Skypu u televizních programů, zjednodušit jeho správu a zlepšit kvalitu obrazu a zvuku, která je přenášena uživatelům. Skype je již nyní často používán na televizních programech ke zprostředkování rozhovorů na dálku, kvalita obrazu při těchto relacích však není nejlepší.

V dubnu Microsoft uvedl, že Skype TX bude dostupný „během tohoto roku“, tudíž nynější vydání jeho verze RTM napovídá, že finální verze se dočkáme již brzy. „Se Skype TX mohou tvůrci programů spojit uživatele Skypu a jednoduše je integrovat přímo do svého produkčního prostředí. Jsme schopni k jejich produkci přidat další dimenzi a pomoci vytvořit a inspirovat novou generaci mediálních aktivit,“ napsal v pátek na blog Bryan Steele z Microsoftu a při této příležitosti oznámil i tři nové hardwarové partnery: NewTek, Quicklink a Riedel.

Skype TX například producentům umožňuje přidávat plnohodnotné Skype video a audio pomocí formátů HD-SDI, integrovat prvky Skypu do vysílání a spravovat několik hovorů přes Skype naráz prostřednictvím speciální konzoly. Možné je také sledovat a přizpůsobit kvalitu a nejrůznější nastavení. Microsoft za Skype v roce 2011 zaplatil 8,5 miliardy dolarů a je tedy logické, že chce maximalizovat zisk ze své investice. Společnost proto integrovala Skype do firemního komunikačního nástroje Lync, díky čemuž má tento program získat větší roli při firemní komunikaci. Cílem Skype TX je pak zvýšit povědomí o Skypu především v médiích.

Konkurenční Google se snaží velmi agresivně propagovat svůj produkt pro videokonference s názvem Hangouts jak pro osobní, tak pro firemní užití a cílí také na videokonference mezi vysokými americkými vládními představiteli. Hangouts tak používá například prezident Barack Obama nebo známé osobnosti ze světa sportu a zábavy. Tento týden pak Google oznámil, že uživatelé Hangouts budou moci provádět telefonní hovory přímo ze svých aplikací pro Androidu a iOS a z webového rozhraní, což by mělo ještě zvýšit tlak na Skype.

 

Úvodní foto: © skvoor - Fotolia.com


Komentáře