Sonda Phoenix láká hackery

Skupina útočníků pravděpodobně původem z Turecka vyřadila počátkem tohoto týdne z provozu stránky NASA věnované misi sondy Phoenix na Marsu. Mluvčí University of Arizona uvedla, že se jedná o stránky určené pro veřejnost. Žádná cenná vědecká data nebyla útokem ohrožena.Skupina útočníků pravděpodobně původem z Turecka vyřadila počátkem tohoto týdne z provozu stránky NASA věnované misi sondy Phoenix na Marsu (odkaz na stránky je zde).

Server věnovaný tomuto projektu je umístěn na Lunar and Planetary Laboratory, která patří pod University of Arizona. Poté, co byl server hacknut, byli návštěvníci stránky přesměrováni na stránky s tureckou vlajkou a textem obsahujícím „podpis“ skupiny útočníků. Podle všeho ale nešlo o pokus instalovat uživatelům do počítačů nějaký malware.

Administrátoři chybu spravili, ale krátce na to přišel další útok, který tentokrát naboural sekci blogs. Provozovatelé pak server odpojili, takže nějakou dobu byla stránka zcela nedostupná. Nyní již funguje v pořádku.

Mluvčí University of Arizona uvedla, že se jedná o stránky určené pro veřejnost. Žádná cenná vědecká data nebyla útokem ohrožena. Způsob provedení útoku ponechala bez komentáře.

Nenechte si ujít:
Sociální sítě, volby a počítačoví hráči budou v roce 2008 nejvíce v ohrožení

Vydírání se souhlasem: jak přinutit uživatele pornostránek zaplatit?

10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Ovládne kyberterorismus naše životy?
Zdroj: Computerworld.com


Komentáře