Sony Ericsson představil USB modemy s rychlostí připojení až 7,2 Mb/s

Společnost Sony Ericsson včera představila své dva první HSPA modemy s označením MD 400 a MD400g. Kromě vysokorychlostního přenosu dat jsou vybaveny čtečkou paměťových karet MS Micro a microSD a v případě modelu MD400g také GPS přijímačem.Společnost Sony Ericsson včera představila své dva první HSPA modemy s označením MD 400 a MD400g. Kromě vysokorychlostního přenosu dat jsou vybaveny čtečkou paměťových karet MS Micro a microSD a v případě modelu MD400g také GPS přijímačem.

Modemy MD400 a 400g podporují připojení ve standardech HSPA, UMTS, EDGE i GPRS a maximální rychlost pro stahování dat je 7,2 Mb/s, pro odesílání pak 2 Mb/s. Oba modemy jsou vybavené jak integrovanou anténou, tak i druhou, výklopnou anténou pro zlepšení příjmu signálu. Ta navíc po odpojení přístroje od počítače slouží jako krytka vysouvacího USB konektoru.
Nenechte si ujít:
Data přes GSM – rychlost až 1,2 Mb/s

U:fon rozšiřuje nabídku rychlého internetu

První komerčně dostupnou platformu LTE nabízí Ericsson

Další zajímavou vlastností je automatická instalace a konfigurace. Při prvním zapojení modemu vestavěný software automaticky identifikuje používaného operátora a nastaví sám všechny potřebné parametry.

Váha nových modemů je 28 gramů, rozměry 70 x 28 x 15 (v otevřeném stavu), budu k dispozici v černé a bílé barvě a na trh by se měly dostat ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Cena zatím nebyla výrobcem specifikována.


Nový USB modem společnosti Sony Ericsson.


Komentáře