Souboj o první 10GBase-T zřejmě v patu

Bitva o prvenství v předvedení prvního síťového adaptéru založeného na 10Gbase-T, novém standardu pro 10gigabitový Ethernet přes kroucenou dvoulinku, končí - zdá se - nerozhodným stavem.Bitva o prvenství v předvedení prvního síťového adaptéru založeného na 10Gbase-T, novém standardu pro 10gigabitový Ethernet přes kroucenou dvoulinku, končí - zdá se - nerozhodným stavem.

Chelsio Communications říká, že již má k dispozici první vzorky a s dodávkou zákazníkům začne letos v dubnu. Tehuti Networks zase představí svůj produkt na konferenci BICSI 2007, která se bude konat tento týden na Floridě.

Tehuti hodlá vyrábět pouze ovládací čipy na karty a dodávat je hlavním výrobcům NIC (Network Interface Card), Chelsio neskončí jen u čipů, ale chce prodávat také celé síťové karty. Obě společnosti přitom při výrobě využívají čip 10GBase-T PHY firmy Teranetics.

Stejně jako dřívější karta 10G společnosti Chelsio využívají i oba nové adaptéry čip T3 (komunikuje s kabelem napřímo), který je schopen zpracovat nejrůznější protokoly. Konkrétně se jedná o S310e-BT pro akceleraci storage a N310e-BT NIC pro servery. První vyjde asi na 43 200 Kč s DPH (36 300 Kč bez DPH), cena druhé karty se pohybuje okolo 28 000 Kč s DPH (23 500 Kč bez DPH).

Pro srovnání, čip od Tehuti poskytuje částečnou hardwarovou pomoc, která stále využívá TCP/IP stack hostitelského serveru a zároveň spotřebovává méně elektrické energie.

Tehuti zatím cenu za svůj referenční design 10GBase-T NIC nezveřejnilo.


Komentáře