Společné řešení pro správu WAN sítí připravují Microsoft a Cisco

Řešení pro správu WAN sítí určené pro firmy s mnoha vzdálenými pobočkami hodlají ještě během tohoto roku uvést na trh společnosti Microsoft a Cisco Systems. Novinka bude v sobě integrovat MS Windows Server 2008 a optimalizační nástroj pro virtualizaci z řady Cisco WAAS (Wide Area Application Services).Řešení pro správu WAN sítí určené pro firmy s mnoha vzdálenými pobočkami hodlají ještě během tohoto roku uvést na trh společnosti Microsoft a Cisco Systems. Novinka bude v sobě integrovat MS Windows Server 2008 a optimalizační nástroj pro virtualizaci z řady Cisco WAAS (Wide Area Application Services).
Integrované řešení poskytne firmám optimalizovanou architekturu, která napomůže konsolidaci jejich IT infrastruktury a urychlí vzdálené poskytování aplikací z centralizovaných datových center. Integrace přinese zákazníkům možnost poskytnout svým vzdáleným pobočkám přístup do centrálních datových center a aplikací, přičemž tyto pobočky budou moci zároveň využívat služeb Windows Serveru 2008.
Díky kombinaci těchto služeb budou moci zákazníci obou firem zjednodušit svou infrastrukturu a snížit počet různorodých zařízení, která jejich vzdálené pobočky používají. Služby Windows Server 2008 automaticky dostupné prostřednictvím platformy Cisco WAAS budou zahrnovat Domain Name System (DNS), Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP), Active Directory a Print Services.
Obě společnosti se dohodly na tom, že jej budou společně testovat a rovněž pro něj budou poskytovat jednotnou podporu, která bude zahrnovat i společnou kampaň pro autorizované prodejce a zákazníky.


Komentáře