Svou vyhledávací technologii nabídlo Yahoo i ostatním

Yahoo umožní jiným webovým serverům využívat její vyhledávací technologii k tomu, aby mohli vytvářet své vlastní vyhledávací služby. Požaduje za to podíl na příjmech.Yahoo umožní jiným webovým serverům využívat její vyhledávací technologii k tomu, aby mohli vytvářet své vlastní vyhledávací služby. Požaduje za to podíl na příjmech.
Pro případné zájemce o tuto nabídku uveřejnila na svém webu betaverzi rozhraní API (Application Programming Interface), pomocí něhož lze zmíněné služby začít vytvářet a nabízet. Uživatelům bude k dispozici nejen vlastní infrastruktura, ale i algoritmy s možností přenastavení výsledných odkazů a způsobů, jakým budou výsledky dotazovateli prezentovány.
Zájemci mohou své služby postavit na specifických tématech, jako třeba sport či gastronomie anebo mohou dokonce nabídnou lepší způsob prezentace výsledků vyhledávání než tak v současnosti činí samo Yahoo.
API je součástí toho, co Yahoo označuje jako platforma BOSS (Build your Own Search Service).
Google už podobnou službu nabízí, avšak Yahoo tvrdí, že možnost přístupu třetích stran k jeho technologiím bude na mnohem vyšší úrovni.


Komentáře