Také GTS Novera a Volný ruší od dubna všechny datové limity u ADSL

Telekomunikační operátor GTS Novera od dubna zruší datové limity i u nejnižší varianty připojení k internetu, služby Novera DSL Fun, která byla poslední nabízenou variantou s tímto omezením. Podobně zareagoval i Volný. Jde o výsledek zrušení limitu poskytovatelem ADSL linek, firmy Telefonica O2.Telekomunikační operátor GTS Novera od dubna zruší datové limity i u nejnižší varianty připojení k internetu, služby Novera DSL Fun, která byla poslední nabízenou variantou s tímto omezením. Naváže tak na loňské zrušení datových limitů u služby Novera duo express a zkompletuje tím svou nabídku bezlimitního připojení k internetu i o tuto základní variantu. Tu byl doposud nucen vlivem velkoobchodní nabídky dominantního operátora nabízet pouze s datovými limity.
Dosud byla nabídka GTS Novera v tomto ohledu omezena parametry nastavenými velkoobchodní nabídkou společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Zrušení datových limitů se týká všech stávajících i nových zákazníků.
„U produktů, jejichž parametry sami definujeme, jsme ke zrušení datových limitů přistoupili již vloni. Myslíme si, že uživatelé nemají být při využívání internetového připojení nijak omezováni, takže vítáme, že k tomuto názoru nyní dospěl i dominantní operátor. Konečně tedy budou všechny služby internetového připojení, které nabízíme, bez datového omezení,“ řekl Miloš Mastník, ředitel divize strategie a produktů společnosti GTS Novera.
Také společnost Telekom Austria Czech Republic, známá pod značkou Volný, ruší datové limity u všech svých ADSL služeb. Doposud bylo možné objednat si službu bez datového omezení a bez FUP pouze v její vlastní síti. Nyní se internet bez datových limitů týká všech jejích zákazníků z celé České republiky. Vysokorychlostní internetové připojení o rychlosti 2 Mb/s lze získat prý za nejnižší cenu na trhu – 429 Kč (včetně DPH).
Volný přitom nabízí vysokorychlostní internetové připojení bez datového omezení již od roku 2006. Toto připojení bez datových limitů však bylo doposud dostupné pouze ve vlastní síti na bázi LLU, která pokrývá 40 % pevných linek v ČR.


Komentáře