Technicky zaměřená sociální síť pro IT profesionály přichází

Nová sociální síť nazývaná 48Upper od společnosti HP, která se blíží beta testovací fázi, má být primárně zaměřena na řešení technických problémů, ne k „randění“.


Navzdory záplavě existujících sociálních sítí uvede společnost HP brzy svoji vlastní sociální síť speciálně určenou pro IT profesionály.

Síť se jménem 48Upper (jež má být dostupná z adresy http://www.48upper.com/) přichází s vlastním manifestem, který (ve zkratce) hlásá, že IT profesionálové žili již dlouho ve stereotypu a odloučení od ostatních a je nyní na čase to změnit. K dispozici jsou zde také první videoprezentace, které ukazují nadšené IT profesionály při svojí práci. Název 48Upper je převzatý od jedné z budov HP v kalifornském Cupertinu a síť obsahuje nástroje sociální komunikace, spolupráce a sdílení znalostí. Síť je připravena pro betatesting a hned na první pohled je jasné, že je zde řada novinek, které ji odlišují od mainstreamových sociálních sítí.

Návrháři 48Upper očekávají, že uživatelé budou primárně hledat pomoc s technickými problémy od dalších IT profesionálů po světě, ale je možné zde filtrovat informace, které by se neměly dostat mezi širokou veřejnost. Síť může být použita jako technologická knihovna, která je dostupná v rámci modelu software jako služba a registrovaná uživatelé budou moci kontrolovat, jak budou technické informace sdíleny s ostatními. Pokud je takováto znalost označena jako „veřejná“, bude přístupná pro všechny uživatele služby, ale jinak zůstane jen pro interní použití.

Technologické informace v databázi 48Upper nebudou samozřejmě limitovány jen na produkty HP a Matthew Schvimmer, ředitel obchodních a technologických operací v HP, je přesvědčen, že tak vznikne jakýsi IT shop s uloženými znalostmi. Může být ovšem také použita například pro přenos výstrah a varování ve spolupráci se systémy pro správu od HP.

Schvimmer je přesvědčený, že kolaborativní nástroje jsou důležité zejména proto, že IT profesionálové jsou dnes zodpovědní za problémy, které vyžadují expertízy z více disciplín, což vytváří požadavky právě na síťovou spolupráci.Komentáře