Tečka místo ad blockeru

Jak jednoduše obejít reklamy na síti? Máme pro vás nečekaně jednoduchý trik!

Tečka místo ad blockeru


Každý, kdo internet používá alespoň o něco aktivněji, už nejspíš alespoň zaslechl o ad blockerech -  programech či rozšířeních blokujících reklamní obsah navštěvovaných stránek. Ani ti nejprotřelejší uživatelé a zapálení diváci YouTube však nejspíš dosud neslyšeli o triku, který je schopen zablokovat reklamní videa na platformě bez instalace dalšího softwaru.

Stačí v adrese videa zadat „tečku“ navíc, hned za „.com“. Tato vychytávka přitom není omezena jen pro oblíbenou video platformu, využít ji lze též k obejití omezení například na některých zpravodajských webech, které nabízejí k bezplatnému přečtení jen část článku, přičemž jeho dokončení už je zpoplatněné. (Na stránkách, které jsou kompletně založené na systému předplatného, trik nefunguje.)

Trik, na který upozornil uživatel Redditu unicorn4sale, lze využít také na chytrých telefonech, jestliže stránku navštěvujete v desktopovém zobrazení. Jak je to možné? Prý díky tomu, že webové stránky „zapomínají“ normalizovat hostname a zároveň k zobrazování reklamního obsahu zpravidla využívají jiné domény (které tečku navíc neobsahují).

Vzhledem k povaze „problému“ ho musí řešit každý web zvlášť, otázka tedy je, jak dlouho ho bude možné na té které stránce k obcházení reklam využívat. Samozřejmě, za obsah se sluší platit, ale pokud už jste reklamami unaveni a těch pět vteřin, než můžete reklamní video přeskočit, vyloženě trpíte, zkuste si ulevit!

Úvodní foto: youtube.com


Komentáře