Telefónica O2 podepsala smlouvu na distribuci iPhonů v Česku

Telefónica O2 ČR a Apple oznámily, že podepsaly smlouvu na distribuci iPhonu, který podporuje síť třetí generace a jenž výrobce představil teprve minulý týden.Telefónica O2 ČR a Apple oznámily, že podepsaly smlouvu na distribuci iPhonu, který podporuje síť třetí generace a jenž výrobce představil teprve minulý týden.
Nově představený 3G iPhone přinese rychlejší internetové a datové služby, disponuje integrovanou GPS navigací a přístupem k tisícům dalších inovativních aplikací.
3G technologie umožňuje iPhonu rychlý přístup k internetu a e-mailu prostřednictvím mobilních sítí po celém světě. S iPhone 3G uživatelé mohou rovněž surfovat po internetu, stahovat e-maily, zjišťovat směrové pokyny a sledovat video - i když zrovna telefonují.
iPhone se softwarem 2.0 podporuje Microsoft Exchange ActiveSync, umožňuje push email, přístup a správu kalendáře a kontaktů. Mobilní uživatelé mají také bezpečný přístup ke korporátním zdrojům pomocí Cisco IPSec VPN a bezdrátovým síťovým službám prostřednictvím WPA2 Enterprise a ověření 802.1X.
Mapy na iPhone 3G kombinují GPS, Wi-Fi a technologii lokace mobilních vysílačů s rozhraním Multi-Touch a podle výrobce vytvářejí tak dosud nejlepší mobilní mapovou aplikaci.
Začátek distribuce 3G iPhonu v České republice bude ale oznámen později.
" Jsme potěšeni, že budeme moci nabízet iPhone svým zákazníkům. Ti mohou jako jediní plně využít veškerý potenciál tohoto špičkového telefonu, neboť pouze Telefónica O2 Czech Republic provozuje rychlou 3G síť," řekl Salvador Anglada, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.


Komentáře