TorrentSpy má zaplatit pokutu 111 milionů dolarů

Peníze by měla dostat filmová studia, jejichý práva byla údajně činností TorrentSpy porušena. Zda ale organizace MPAA (Motion Picture Association of America) zastupující filmový průmysl něco dostane, je sporné – společnost Valence Media provozující server TorrentSpy je pochopitelně v bankrotu.Americký federální soud potvrdil, že provozovatelé vyhledávacího torrentového serveru TorrentSpy musí filmovým studiím zaplatit 111 milionů dolarů.

Soud uznal provozovatele, v Karibiku sídlící společnost Valence Media, vinnou z napomáhání při poručování autorských práv. Zda ale organizace MPAA (Motion Picture Association of America) zastupující filmový průmysl něco dostane, je sporné – Valence Media je pochopitelně v bankrotu. Server TorrentSpy byl uzavřen už v březnu. Nicméně MPAA neskrývá i tak nad rozsudkem spokojenost, protože může být použit i proti dalším provozovatelům podobných serverů a každopádně od tohoto typu „podnikání“ odrazuje další zájemce.
Nenechte si ujít:
Postihy softwarových pirátů výrazně přitvrdí

Sdílení dat má od EU zelenou

Microsoft přitvrdil v boji proti nelegálním Windows

Vstupem na území USA přicházíte o veškeré soukromí!

Velká Británie zvažuje odpojování „pirátů“ od internetu

Soudkyně kalifornského federálního soudu v Los Angeles Florence-Marie Cooperová ve svém rozhodnutí také Valence Media zakázala v podobných aktivitách pokračovat. Už loni v květnu americký soud nařídil provozovatelům TorrentSpy, aby evidovali logy a IP adresy uživatelů a poskytli je v rámci vyšetřování, ti však rozhodnutí soudu neprovedli.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře