Twitter zdvojnásobil znakový limit příspěvků

Twitter rozšířil počet znaků jednoho tweetu ze 140 na 280. Výjimkou jsou příspěvky v japonštině, čínštině a korejštině, tedy jazycích, v nichž jeden znak obsáhne více informací.

Twitter zdvojnásobil znakový limit příspěvků


Společnost se ke zvětšení limitu znaků odhodlala po úspěšném zářijovém testu, který v rámci malé skupinky uživatelů proběhl poté, co se objevily hlasy kritizující nesnadnost tweetování. Twitter doufá, že navýšení počtu znaků mu získá nové uživatele a pomůže v rostoucí konkurenci stabilizovat klesající příjmy. Pro srovnání: zatímco Twitter má v současnosti 330 milionů aktivních uživatelů, Instagram jich má 800 milionů a Facebook víc než dvě miliardy.

Společnost o navýšení kapacity tweetu uvažovala už několik let, odholala se k němu však až teď, i navzdory smíšeným reakcím svých uživatelů. Rozhodnutí podkládá výsledky zmíněného testu. Během něj sice bylo jen 5% tweetů delších než 140 znaků a jen 2% delší než 190 znaků, ovšem jak se ukázalo, ti, kteří tweetovali delší příspěvky, získávali více followerů, více interakcí a trávili na webu více času.

„Během prvních dnů testu hodně lidí využívalo plnou kapacitu 280 znaků, jelikož to bylo něco nového, ale brzy se jejich příspěvky zase vrátily k normální délce,“ uvedla Aliza Rosenová, produktová manažerka Twitteru. „Všimli jsme si, že když lidé chtěli napsat příspěvek o více než 140 znacích, bylo to pro ně snazší a přispívali častěji. Zásadní však je, že většinou tweetovali příspěvky o méně něž 140 znacích a Twitter si tak zachoval svou stručnost.“

Podle statistik Twitteru dnes 9% tweetů v angličtině dosahuje limitního počtu znaků, což dle Rosenové ukazuje, že „je výzva vměstnat myšlenku do tweetu“, což ve finále ústí v dodatečný čas strávený editováním a krácením příspěvku a někdy dokonce jeho nedokončením, respektive nezveřejněním, právě z důvodu neschopnosti jej správně zformulovat.

„My – i někteří z vás – jsme se báli, že vám po navýšení kapacity zeď začnou plnit příspěvky o 280 znacích a že lidé s novým limitem jej budou plně využívat. To se však nestalo,“ konstatuje Rosenová.

Úvodní foto: © ima - Fotolia.com


Komentáře