U11, svůj klíčový letošní mobil, představilo HTC

Svou novou vlajkovou loď pro tento rok oznámila firma HTC. Velmi výkonný model U11 je smartphone s 5,5palcovým Quad HD displejem a voděodolným designem. Podle výrobce má i zcela nový způsob ovládání pomocí stisku (Edge Sense) a na našem trhu se objeví v průběhu června 2017 za doporučenou cenu 19 990 Kč.

U11, svůj klíčový letošní mobil, představilo HTC


Uvnitř U11 je procesor Qualcomm Snapdragon 835 s podporou gigabitového LTE, 64 GB rychlé interní paměti UFS 2.1 a 4 GB RAM. Nechybí ani nejnovější verze operačního systému Android 7.1 s nadstavbou HTC Sense.

Součástí mobilu je i 12MPx Ultrapixel 3 fotoaparát s pokročilou víceosou stabilizací obrazu, superrychlým ostřením a technologií Auto HDR Boost. Ta umožní využití HDR bez jakéhokoliv zpoždění. Nový fotoaparát se podle výrobce může pochlubit extrémně nízkou hladinou šumu, vylepšeným vyvážením bílé, vyšším dynamickým rozsahem, a především vysokým zachováním detailů.

Novinkou je také nový systém ostření UltraSpeed. Ten využívá všechny pixely senzoru, stejně jako pokročilé zrcadlové fotoaparáty.

Záznam videa je ve 4K, HTC navíc doplnilo záznam prostorového zvuku s technologií Acoustic Focus. Vylepšení se dočkala také Hi-Res sluchátka USonic. Ta nyní nabízí, kromě optimalizace zvuku podle stavby vnitřního ucha uživatele i schopnost aktivního potlačení okolního hluku. V balení bude čekat i redukce z USB-C na audio Jack, vybavená Hi-Res D/A převodníkem kompatibilním s mnoha dalšími přístroji a transparentní kryt.

Podle výrobce díky Edge Sense nikdy nebylo snazší pořídit fotografii, spustit Facebook, nebo jakoukoliv jinou aplikaci. Místo hledání tlačítek nebo krkolomného ovládání displeje při focení selfie uživatel jednoduše stiskne telefon, aniž by se musel obávat, že mu vypadne z ruky.

Sympatickým detailem je i to, že HTC Edge Sense reaguje na tlak, a tudíž bude fungovat za jakýchkoliv okolností, dokonce i pod vodou.

Součástí mobilu jsou i tři typy chytrého asistenta – HTC Sense Companion, Google Assistant a Amazon Alexa.

Úvodní foto: HTC


Komentáře