Ubiquiti Networks – výrobce inovativních síťových řešení

Ubiquiti Networks nabízí velký výběr síťového hardwaru – od pokročilých řešení po ta méně náročná. Zařízení umožňují vytvořit komunikační sítě, které zajišťují stabilní spojení.

Ubiquiti Networks – výrobce inovativních síťových řešení


(Partnerský příspěvek)

Ubiquiti Networks existuje od roku 2005. Firma staví na inovacích. Spojuje možnosti nových technologií s užitečností, minimalistickým designem a snadnou obsluhou. Zajišťuje intuitivní zavedení a podporu.

V portfoliu Ubiquiti Networks je UniFi, vlajková série výrobce, která se těší popularitě díky nabízené škálovatelnosti, velkému dosahu a efektivnímu řízení sítě. Řešení UAP-AC-LR a UAP-AC-PRO jsou využívána v malých i velkých kancelářských sítích, hotspotech a také jako domácí přístupové body. UAP-AC-LR je založena na anténě s technologií MIMO. Při práci na frekvenci 2,4 GHz dosahuje rychlosti 450 Mbps a při práci na frekvenci 5 GHz až 867 Mbps. UAP-AC-LR má dosah 183 metrů. Řešení se osvědčuje při zavádění výkonné bezdrátové sítě s velkým dosahem.

UAP-AC-LR – přístupový bod upravený pro potřeby malých a velkých kancelářských sítí

UAP-AC-PRO je přístupový bod, který na rozdíl od modelu UAP-AC-LR zvládá větší počet uživatelů. Je nejrychlejší z přístupových bodů v nabídce Ubiquiti. Zařízení využívá možnosti technologie 802.11ac. Může pracovat na dvou frekvencích – 2,4 GHz a 5 GHz, na kterých přenos dat dosahuje450 Mbps a 1300 Mbps. Dovoluje zachovat stabilní připojení všem uživatelům, kteří síť používají ve stejnou dobu. Jak UAP-AC-LR, tak i UAP-AC-PRO můžou pracovat na obou frekvencích současně.

UAP-AC-PRO – nejrychlejší přístupový bod v nabídce Ubiquiti Networks

Výrobce nabízí také sérii airMax, ke které patří zařízení umožňující vytvoření spojení Point-to-Point nebo Point-to-Multipoint na malou, střední i velkou vzdálenost. Přístupový bod NBE-5AC-19 s kompaktní konstrukcí využívá moderní technologie, zajišťuje práci odolnou vůči rušení i na místech s velkou hustotou rádiových linek. Model NBE-5AC-19 pracuje v pásmu na frekvenci 5 GHz a dosahuje rychlosti do 450 Mbps při dosahu do 15 km.

NBE-5AC-19 – přístupový bod umožňující vytvoření spojení Point-to-Point a Point-to-Multipoint

Sérii airMax doplňuje model R5AC-PRISM využívající technologii airPrism, což má vliv na zvýšení výkonu a také na snížení rušení. Díky pružnosti v oblasti konfigurace šířky pásma je možné zařízení přizpůsobit místním poměrům. Sérii airMax doplňují sektorové antény. AM-5AC22-45 je model s maximální úrovní zesílení 22 dBi, který využívá technologii airMax 2x2 MIMO, vyhrazenou pro řešení používající standard 802.11ac. Pracuje na frekvenci 5 GHz a zaručuje vysoký zisk a výkon. Konstrukce antény umožňuje redukci rušení, které generují vysílače v okolí.

 R5AC-PRISM – model využívající technologii airPrism

Vytvoření spojení Point-to-Point na mnohem větší vzdálenosti a s větší propustností než v případě série airMax umožňuje série airFiber. Populárními modely airFiber jsou AF-5U a AF-24-HD zajišťující vysoký výkon. AF-5U pracuje v pásmu na frekvenci 5 GHz a je charakteristický dosahem do 100 km, je to pokročilé řešení určené pro montáž v exteriéru. Použití systému zpracování dat Invictus má vliv na zvýšení rychlosti, díky tomu se zařízení vymyká ostatním zařízením tohoto typu. Řešení AF-24-HD funguje v pásmu na frekvenci 24 GHz a má dosah do 20 km. Má anténu s úrovní zesílení 40 dBi. Zajišťuje práci odolnou vůči rušení, a to bez ohledu na počet rádiových linek v okolí. Propustnost zařízení je 2 Gbps.

AF-5U a AF-24-HD – zařízení používaná pro vytvoření spojení Point-to-Point

Zařízení Ubiquiti Networks je možné koupit ve firmě Senetic (https://www.senetic.cz).

Senetic je mezinárodní dodavatel řešení IT, který se specializuje na internetový prodej. Má pobočky v 10 evropských zemích, realizuje zakázky do celé Evropské unie. V roce 2015 firma dosáhla obrat, který přesahuje 60 milionů eur. Ve svém portfoliu má síťová a serverová řešení a širokou nabídku softwaru takových značek, jako je Microsoft nebo Symantec. Senetic je oficiální reseller Ubiquiti Networks, má velké skladové zásoby, což se projevuje na velké dostupnosti výrobků a rychlém dodání.

Senetic zajišťuje odbornou pomoc při výběru vhodných zařízení

 

Úvodní foto: Senetic


Komentáře