Umax nabízí firemní NAS za cenu okolo 15 000 korun

Novou generaci NAS serverů TS-409 Pro Turbo NAS se čtyřmi disky, která je zaměřena na podnikovou klientelu, uvedla na český trh společnost Umax. Novinka podporuje režim RAID 0/ 1/ 5/ 6/ 5+spare disk redundancy, dále on-line RAID Capacity Expansion či Level Migration a také kompletní systémový log.Novou generaci NAS serverů TS-409 Pro Turbo NAS se čtyřmi disky, která je zaměřena na podnikovou klientelu, uvedla na český trh společnost Umax. Novinka podporuje režim RAID 0/ 1/ 5/ 6/ 5+spare disk redundancy, dále on-line RAID Capacity Expansion či Level Migration a také kompletní systémový log.
IT manažeři mohou podle výrobce jednoduše použít NAS server jako centralizované úložiště dat spolu s vysokou úrovní ochrany a flexibilním rozšířením kapacity. Pokročilý RAID 5 a RAID 6 je podporován pro zachování nepřetržitého provozu NAS, i když jeden nebo dva pevné disky selžou ve stejnou dobu. Výkonné a uživatelsky přívětivé funkce RAID dovolují rozšíření kapacity úložiště nebo přesun na RAID vyšší úrovně bez nutnosti vypnutí systému.
Funkce HDD S.M.A.R.T. poskytuje veškeré informace o pevných discích, včetně jejich teploty a jejich stavu, to pomáhá k zabránění fyzického selhání disků. Dále systém podporuje šifrovaný FTP protokol, šifrovaný SSL přístup přes webové rozhraní, SSH přihlášení a šifrovanou vzdálenou replikaci dat Zaručuje se tím zabezpečená záloha dat, přístup k serveru a sdílení dat. Kromě toho pro jednoduchou správu a kontrolu úložiště nabízí TS-409 komplexní log systému se zaznamenaným přístupem uživatelů, seznamem připojených uživatelů a emailové upozornění.
QNAP TS-409 Pro Turbo NAS zprostředkovává několik serverových funkcí, například Windows Active Directory autentizaci uživatelů pro jednoduché nastavení uživatelských účtů a centralizovanou správu dat, network storage, file server, šifrovaný FTP server, šifrovanou vzdálenou replikaci dat, printer server (podporuje 3 tiskárny), podpora UPS, možnost přístupu z různých operačních systémů (Windows, Mac, Linux), vestavěný PHP MySQL a SQLite web server.
Cena TS 409 Pro Turbo NAS pro český trh je stanovena na 15 999 Kč s DPH. K dispozici je i levnější verze TS 409 za 14 999 Kč určená pro domácí a kancelářské použití.


Komentáře