Úspěch Windows Phone 7 může pomoci i Bingu

Mezi změny v novém mobilním operačním systému Microsoftu patří i úzká integrace s vyhledávačem Bing. Pomůže mu zvýšit jeho tržní podíl?


Windows Phone 7 vypadá jako velmi významná aktualizace rodiny operačních systémů Windows Mobile a kromě výrazných změn rozhraní se Microsoft rozhodl tento OS integrovat se svých internetovým vyhledávačem Bing. Jedná se o podobný krok jako v případě Androidu, který také Google úzce integruje se svými službami.

Vyhledávací tlačítko v rozhraní nových mobilních Windows je přímo propojeno na adresu Bingu a podle Microsoftu je toto uživatelské rozhraní zamčeno, aby hardwaroví partneři Microsoftu (tj. výrobci smartphonů) nemohli dělat změny v uživatelském rozhraní. To znamená, že nebude možné změnit ani defaultní vyhledávací engine a nebude možné jej změnit např. za Google nebo Yahoo, což by řada uživatelů mohla ocenit.

Pokud budou mít Windows Phone 7 úspěch, bude to tedy znamenat i nárůst tržního podílu Bingu. Microsoft již utratil stovky milionů dolarů za vybudování trhu pro Bing, ovšem i navzdory této masivní kampani je podíl Bingu stále relativně malý a stoupá jen velmi pomalu. V USA sice již Bing v lednu dosáhl podílu 11,3 %, což je vzestup o 0,6 oproti předchozímu měsíci, ale v celosvětovém měřítku je to již výrazně méně.

Smartphony jsou tak dalším bojištěm vyhledávacích enginů, kde se Microsoft střetne s Googlem, nicméně současná situace je příznivá spíše pro Google, jehož platforma Android zažívá v posledních měsících velký boom, zatímco Windows Mobile stagnují či spíše lehce klesají. Otázka je, k jakému defaultnímu vyhledávači se přikloní Apple, který je také výrazným hráčem v této oblasti s zatím se spekuluje o tom, že by se mohl rozhodnout pro Bing, což by naopak nahrálo Microsoftu.Komentáře