V Google Play bude možné platit přes PayPal

Společnost zavádí ve svém obchodu s aplikacemi nové možnosti platby s cílem dostat tuto službu i do dalších zemí po celém světě. Česká republika ale do první vlny nepatří.

V Google Play bude možné platit přes PayPal


Google se snaží podpořit mezinárodní platby v obchodu Play rozšířením možnosti účtování přes mobilního operátora a zpřístupnit tak vývojářům aplikací nové oblasti odbytu. V některých zemích pak společnost také zavedla platbu přes bránu PayPal.

Jde o reakci Googlu na rostoucí tržby na trzích mimo USA. Podle svých slov tak chce uživatelům operačního systému Android vyjít vstříc a zjednodušit proces nákupu aplikace.

Nově mohou své aplikace na obchodu Google Play prodávat také vývojáři z Indonésie, Malajsie, Turecka a deseti dalších zemí. Google současně rozšířil seznam zemí, kde lze za aplikace platit na účet, který má uživatel u mobilního operátora, ze 17 na 24 států. Nově tak lze platit například v Singapuru, Thajsku nebo Tchaj-wanu.

V USA a Evropě se pak Google snaží zavést také možnost platby přes bránu PayPal. Platit za aplikace tímto způsobem je nově možné v USA, Velké Británii, Finsku, Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku a Španělsku. Uživatelé mohou tuto možnost platby zvolit ve své peněžence Google Wallet a po přidání přihlašovacích údajů k účtu na Google Play budou schopni provést platbu.

Trh s chytrými telefony se rozšiřuje do dalších zemí po celém světě, zatímco uživatelé v tzv. rozvinutých ekonomikách jako jsou USA či evropské státy přicházejí o svou dominanci. Téměř dvě třetiny všech nákupů na Google Play nyní uskutečňují uživatelé mimo USA. Google si je tohoto vývoje dobře vědom a snaží se mu přizpůsobit.

 


Úvodní foto: © Andres Rodriguez - Fotolia.com


Komentáře