Věděli jste, že není Wi-Fi jako Wi-Fi?

V současném internetovém světě je velice skloňovaným tématem Wi-Fi, tedy bezdrátová komunikace. Věděli jste však, že je rapidní rozdíl mezi domácí Wi-Fi sítí a Wi-Fi připojením od poskytovatele internetu?

Věděli jste, že není Wi-Fi jako Wi-Fi?


Podle zjištění společnosti Planet A, která patří pod křídla korporace AIM, existuje stále spousta uživatelů, kteří mají značné nedostatky v tom, jak jednotlivé Wi-Fi sítě fungují. V následujících řádcích se proto na danou problematiku zaměříme podrobněji.

Především v menších obcích je zvýšený zájem o Wi-Fi připojení, neboť uživatelé se domnívají, že právě Wi-Fi je mnohem spolehlivější služba než kabelové připojení s domácí Wi-Fi sítí, přitom opak je pravdou. Jestliže tedy chcete internet na doma, měli byste se rozhodnout pro konkrétní technologii. Je libo Wi-Fi, kabel, optické vlákno, nebo satelit?

Wi-Fi je budoucnost? To není až tak pravda

Samozřejmě, stejně jako všechny výše uvedené technologie, tak i Wi-Fi má své přednosti, ale na druhou stranu i úskalí. Základní rozdíl je v tom, jak Wi-Fi používáte. Pokud máte od poskytovatele internetu zavedený internet pomocí kabelového připojení, potom vám poskytovatel vytvoří pouze domácí Wi-Fi síť za pomoci routeru, do něhož se zastrčí kabel. Potom se můžete k internetu přes Wi-Fi připojit na mobilním telefonu, notebooku a dalších přenosných zařízeních.

Kabelový internet je spolehlivější než Wi-Fi

Jestliže poskytovatel nabízí místo kabelového internetu Wi-Fi síť, počítejte s tím, že ta není až tak spolehlivá jako kabel, protože je její kvalita ovlivněna několika vnějšími faktory. V případě, že jste se nechali přemluvit a přecházíte od současného poskytovatele, u něhož jste měli kabelový internet, k jinému, jenž vám poskytne pouze internet přes Wi-Fi, zklame vás nejen kvalita jako taková, ale i rychlost připojení. Bohužel, u Wi-Fi dochází k značnému rušení, výpadkům a oslabení přenášeného signálu při špatném počasí, zatímco u kabelového internetu nic takového nehrozí. I když je venku vichřice, internet vám bude fungovat perfektně, což se o Wi-Fi technologii říct rozhodně nedá.

Pokud tedy nejste spokojeni se současným internetovým připojením, měli byste se porozhlédnout po jiném řešení. Stačí do vyhledávače zadat třeba internet Chodov a na základě daného dotazu se vám zobrazí poskytovatelé internetu v dané oblasti.

Domácí Wi-Fi síť a kabelový internet

I když máte kabelový internet, neznamená to, že se připojíte k internetu pouze skrze kabel. Poskytovatel vám totiž nastaví domácí Wi-Fi síť za pomoci routeru. Do routeru připojí kabel, a potom se můžete přes daný router, jenž je zabezpečený heslem, připojit bezdrátově k internetu. Zároveň však třeba stolní počítač či televizor připojíte skrze kabel, přenosná zařízení zase bezdrátově. Jednoduché, spolehlivé a praktické řešení.

AIM zrychluje

Jednou z firem, které nabízí kabelový internet nejen v Praze, ale i jejím okolí, je společnost AIM. Před rokem zahájila kampaň AIMzrychluje, v rámci které navázala spolupráci se společností CETIN, která pokrývá na území České republiky značné procento obcí kabelovým internetem. Třeba právě v únoru letošního roku byl největší zájem o kabelový internet Plzeň, takže kampaň je vskutku úspěšná.

Jestliže jste z Prahy, tak máte možnost využít nejen rychlý internet po optické síti, ale také internetovou televizi Kuki. Čeká na vás více než 140 televizních stanic s možností až 168 hodin zpětného zhlédnutí. Cena se odvíjí od toho, jaký balíček si zvolíte. Ideální je, pokud si pořídíte kabelové připojení k internetu a televizi Kuki od jednoho poskytovatele, protože v takovém případě máte výhodnější ceny za obě služby.

 

Úvodní foto: AIM


Komentáře