Velmi výkonné Wi-Fi zařízení začala nabízet firma NetGear

Novou řadu vysoce výkonných Wireless-N produktů - dvoupásmový směrovač RangeMax Wireless-N WNDR3300, gigabitový směrovač RangeMax Wireless-N WNR3500 a dvoupásmový USB Adaptér RangeMax Wireless-N WNDA3100 – uvedla na trh firma NetGear. Zařízení využívají sad několika vnitřních antén založených na „metamateriálové“ technologii - několik v těsné blízkosti umístěných antén, které směřují energii signálu na cílová bezdrátová zařízení, přičemž se vyhýbají každé vzájemné kolizi nebo překážkám rušícím signál.Novou řadu vysoce výkonných Wireless-N produktů - dvoupásmový směrovač RangeMax Wireless-N WNDR3300, gigabitový směrovač RangeMax Wireless-N WNR3500 a dvoupásmový USB Adaptér RangeMax Wireless-N WNDA3100 – uvedla na trh firma NetGear. Zařízení využívají sad několika vnitřních antén založených na „metamateriálové“ technologii - několik v těsné blízkosti umístěných antén, které směřují energii signálu na cílová bezdrátová zařízení, přičemž se vyhýbají každé vzájemné kolizi nebo překážkám rušícím signál.
Všechny nové Wireless-N zařízení společnosti NetGear jsou vybaveny chráněným nastavením Wi-Fi (WPS – Wi-Fi Protected Setup) podle průmyslového standardu Wi-Fi aliance. Díky němu je připojení přístrojů do domácí sítě nejen rychlé a snadné, ale rovněž s nejvyšší úrovní zabezpečení, které zajistí pouhý stisk tlačítka „Push ‘N‘ Connect“ (stiskni a připoj).
Zcela tedy odpadá nutnost pamatovat si nebo zadávat zabezpečovací hesla. Pokročilá služba Quality of Service (QoS) zajišťuje hraní her bez výpadků, streamování videa s vysokým rozlišením bez trhání a nabízí spolehlivé telefonní hovory přes internet s velmi čistým zvukem. Uživatelům, kteří si oblíbili výměnné sítě, nyní rodina nových Wireless-N produktů NetGear nabízí rovněž certifikaci pro BitTorrent.
„Domácí síť už není zaměřena na pouhé poskytování internetového připojení pro elektronickou poštu, chat či surfování po webu. Dnešní zákazníci chtějí od sítě kromě provozu těchto tradičních aplikací, aby umožňovala provoz neustále rostoucí řady aplikací náročných na šířku pásma, jako např. streamování HD videa, telefonování přes internet či hraní on-line her v reálném čase,“ uvedl Vivek Pathela, viceprezident produktového marketingu společnosti NetGear.
Všechny tři zmiňované produkty budou v nejbližších dnech k dispozici u autorizovaných prodejců a obchodních partnerů společnosti. Doporučené koncové ceny včetně DPH jsou následující: WNDR3300 – 3 290 Kč, WNR3500 – 4 290 Kč a WNDA3100 – 1 900 Kč.


Komentáře