Více jednotné komunikace

Společnost Interoute zveřejnila informace o nové službě One, která umožňuje zprovoznit jednotnou komunikaci (unified communications) bez nákupu dodatečného hardwaru.Společnost Interoute zveřejnila informace o nové službě One, která umožňuje zprovoznit jednotnou komunikaci (unified communications) bez nákupu dodatečného hardwaru.

Společnostem, které používají Microsoft Live Communications Server 2005 nebo Microsoft Office Communications Server 2007, umožňuje Interoute vytvářet komunity, sdílet informace o přítomnosti pro zasílání rychlých zpráv a uskutečňovat videohovory v podnikových sítích. K platformě Interoute One se uživatel připojí na webu www.interouteone.com , kde může začít přímo komunikovat s jinými společnostmi a veřejnou telefonní sítí. Firmám stačí zaregistrovat se pouze u služby Interoute One, není třeba vytvářet dvoustranné dohody se všemi partnerskými společnostmi.

Služba nabízí také roaming pro všechny vzdálené pracovníky. Každému uživateli je poskytnuto jediné telefonní číslo, jehož prostřednictvím bude dosažitelný u počítače, na pevné lince, na mobilu i na jakémkoli jiném zařízení.
Pro firmy, které neprovozují server Microsoft Live Communications Server 2005, je k dispozici alternativní softwarový telefon a podniky, které se chtějí přímo připojit ke své pobočkové ústředně (PBX), mohou využít tzv. SIP trunking (propojení firemní komunikace s poskytovateli služeb a operátory, kteří nabízejí internetovou telefonii - VoIP na základě SIP protokolu).


Komentáře