Videokonference čeká perspektivní budoucnost, tvrdí analytici

Podle předpovědí konzultační firmy Ovum čeká v nejbližších letech trh s videokonferencemi silný růst a měl by celosvětově zvýšit svůj objem z 923 milionů dolarů v roce 2007 na 1,88 miliardy v roce 2012.Podle předpovědí konzultační firmy Ovum čeká v nejbližších letech trh s videokonferencemi silný růst a měl by celosvětově zvýšit svůj objem z 923 milionů dolarů v roce 2007 na 1,88 miliardy v roce 2012.

Největší růst má zaznamenat takzvané „desktopové video“ a Ovum předpovídá roční růst o 22 % od roku 2012. Tento typ videa přináší high definition kvalitu a umožňuje tak setkávání tváří v tvář bez nutnosti být v jedné místnosti společně. Tento typ videokonferencí také umožňuje rozsáhlým týmům, aby jejich členové pracovali společně bez nutnosti cestovat.

Podobně bude růst v následujících pěti letech i objem trhu s audio koferencemi, i když ne ta výrazně a z 3,4 miliardy dolarů v roce 2007 vyšplhá na 4,2 miliardy v roce 2012, predikuje Ovum.

Velmi výrazný nárůst audio konferencí zaznamenává indický a čínský region, kde bude v následujících letech docházet k 10procentnímu ročnímu nárůstu. Tato řešení jsou cenově nejvhodnější pro řešení problémů mezi dvěma osobami.

Co se týká takzvaných integrovaných konferencí, zahrnující audio a jednu nebo více další službu, jako například web, zde dojde mezi roky 2007 a 2012 k růstu ze 63 milionů dolarů na 480 milionů a pro týmovou spolupráci je řešení, zahrnující přístup k webu, audiu i videu přes jeden webový portál velmi atraktivní a analytici společnosti Ovum zde pro očekávájí výrazný nárůst zájmu.Komentáře