Videokonference pro práci

Stejně samozřejmé jako telefon, z očí do očí a bezpečné proti odposlechu.

Videokonference pro práci


(PR článek)

Že máte jako IT profesionálové jiné zkušenosti? Na dotazy k videokonferencím odpovídá Patrick Korž, technický ředitel společnosti CNC Praha.

Patrick Korž, CNC

Co brzdí rozšíření videokonferencí?

Překvapivě ne cena, i stotisícová investice se rychle vrátí. Brzdou je zažitý způsob používání jednou týdně na interní poradu. Videokonference jsou používané jenom v rámci organizace, ale daleko větší potenciál je ve volání mezi firmami. Nasazení videokonferencí pouze na uzavřené ostrovy je důsledkem v minulém století zvolených standardů, paradoxně nazývaných otevřené.

Existuje řešení?

Řešením je celosvětová videokonferenční služba, která poskytuje kvalitní obraz a zvuk pro jednání, je zabezpečená, spolehlivá a jednoduchá na použití.

Jaké výhody služba přináší?

Víte, jaký protokol používá Váš telefon? Stalo se Vám, že jste si neuměli nastavit telefon tak, abyste mohli volat i mimo Vaši kancelář? Proč by to mělo být u video volání jiné? Volání z adresáře, přepojení do konference, volání na telefony, přechod přes firewall a správa účastníků jsou samozřejmosti, o jejichž technické existenci volající nemusí nic vědět. A tak jako očekáváte, že můžete zatelefonovat každému, kdo má telefon, můžete pozvat do videokonference kohokoliv. Stačí, mu počítač nebo tablet.

Co potřebuji?

Terminál a připojení do Internetu 1Mbps. Nic víc! Jako terminál je možné používat i počítač nebo tablet. Specializované zařízení ale poskytuje mnohem vyšší komfort a kvalitu. Kouzlem je i nulová konfigurace, na terminálu nenastavujete vůbec nic.

Za minutu od vybalení z krabice, se už účastníte porady a sledujete podklady k jednání ve FullHD kvalitě. Komunikace používá pouze odchozí spojení na známou IP adresu. Není potřeba žádných děr do firewallu nebo překladu adres.

Jak je zajištěna bezpečnost?

Mnohem lépe než u telefonů a emailů! I to je samozřejmě jedním z důvodu pro používání. Spojení je nejenom šifrované, ale i autentizované po celé délce. Služba podléhá Evropské legislativě.

Co s tradičními videokonferencemi?

Samozřejmě můžete přímo volat i na jakékoliv tradiční H.323/SIP video zařízení nebo server, kterými jsou vybaveny snad už všechny větší firmy a organizace.

V čem ještě je služba výhodná?

Uživatele tradičních videokonferencí ví o různých skrytých nákladech určitě své. Kromě terminálů si musí pořídit a spravovat spoustu serverů pro: spojení mnoha stran, připojení mobilních uživatelů, přechod přes firewall, adresář, vzdálenou správu a upgrade, Gatekeeper, SIP a bránu do telefonní sítě. Rozšíření kapacity o jednoho účastníka tak může být stejně drahé jako rozšíření o desítky, protože rozšiřovat je možné pouze skokově.

Jaké jsou náklady na službu?

Platí se paušál za počet video linek. Například, za to že v jeden okamžik můžete z firmy uskutečnit šest video spojení, zaplatíte 2 500Kč měsíčně. Za volání na telefony se platí minutová sazba obvyklá u VOIP operátorů. Máme za to, že náklady na plánovanou dobu používání musí být předem známé a lineárně závislé pouze od požadovaného počtu linek.

Cena terminálů?

Aplikace na počítač a tablet jsou zdarma a cena terminálů je od 25 do 90 tisíc, závisí na způsobu použití. I při vyšší kvalitě je nejmíň o polovinu nižší než u tradičních videokonferencí. Navíc součástí každého terminálu je komfortní telefon, který dělá používání videokonferencí stejně přirozené jako běžné telefonování.

Co znamená výzva „Jednám, nejezdím!“?

Dohodněte si i Vy, do konce roku, jedno pracovní jednání na dálku a uvidíte. Lokality Vám zdarma vybavíme a navíc poskytneme zdravé občerstvení. Pak se zeptejte obchodního ředitele, jestli si cení úspory času více, než si cení finanční ředitel úspor cestovních nákladů. Sám sebe se zeptejte na komfort jednání. Pokud se nebudete moc dohodnout, který přínos je větší, zavolejte nám. To, že jsme už více než 15 let vedoucí společností v oboru, je jenom díky Vám, otevřeným lidem.

 

Úvodní foto: CNC Praha


Komentáře