Virtual Office od Cisca vylepší možnosti práce z domova

Řešení Virtual Office, které při vysoké úrovni zabezpečení umožňuje firmám rozšířit počet vzdálených pracovníků, zvýšit jejich produktivitu o několik hodin týdně a přitom snižovat celkové firemní náklady na energie i negativní dopady na životní prostředí, představila firma Cisco.Řešení Virtual Office, které při vysoké úrovni zabezpečení umožňuje firmám rozšířit počet vzdálených pracovníků, zvýšit jejich produktivitu o několik hodin týdně a přitom snižovat celkové firemní náklady na energie i negativní dopady na životní prostředí, představila firma Cisco.
„Řešení Cisco Virtual Office rozšiřuje možnosti zabezpečeného vzdáleného přístupu tím, že umožňuje vzdálené pracovníky plnohodnotně zapojit do firemního dění, kdekoli a kdykoli se připojí k síti. Zaměstnancům přináší nové možnosti využití času a představuje i ekologicky příznivější alternativu pro dojíždění, které tvoří často nemalou část provozních nákladů firmy,” řekla Marie Hattarová, viceprezidentka společnosti Cisco pro síťové systémy a bezpečnostní řešení.
Z technologického hlediska je Cisco Virtual Office centrálně spravované síťové řešení, které zahrnuje routing, switching, bezpečnost, bezdrátové připojení, IP telefonii a vzdálenou správu. Díky tomu poskytuje vysoce zabezpečené video, hlasové, datové a bezdrátové služby. Jeho výhodou je naprosto automatická instalace, která za zaměstnance, z nichž většina není k implementaci síťových systémů dostatečně kvalifikována, přebírá veškerou zodpovědnost. Automatické nastavení umožňuje řešení rychle rozšířit mezi stovky i tisíce lidí pracujících na různých vzdálených místech, a to s minimem chyb a bez nutnosti široké IT podpory.

Co všechno je součástí Cisco Virtual Office
Vzdálené pracoviště
• Automatický nastavovaný router Cisco 881w Series Internet Services Router (ISR) a IP telefon s barevným displejem Cisco 7970G. Ve chvíli, kdy se router připojí k internetu, spojí se s centrálou a automaticky stáhne předdefinovanou konfiguraci pro synchronizaci. Od té chvíle mohou zaměstnanci plně využívat všech potřebných firemních aplikací a služeb. Jednou z možností je i připojení k bezdrátové LAN síti a využívání služby inteligentního mobilního roamingu.

Centrála
• Router Cisco 7200 Series slouží jako konvergovaná platforma pro virtuální privátní síť a nabízí jednoduchou správu bezpečnosti a šifrování. Router využívá řešení DMVPN (Cisco Dynamic Multipoint Virtual Private Networking), které zabezpečuje výměnu dat mezi dvěma vzdálenými místy bez nutnosti jejich posílání přes centrálu. Snižuje tak zátěž sítě i objem datových přenosů. Tato infrastruktura také podporuje SSL a L2TP přes IPsec VPN a slouží jako jednotný konvergenční bod například i pro mobilní uživatele s notebooky a PDA zařízeními.
• Servery pro správu přístupových práv, identit a konfigurací, jejichž součástí je Cisco Configuration Engine pro distribuci image do více než 10 tisíc routerů Cisco Integrated Services Routers; Cisco Security Manager pro řízení bezpečnostní politiky a Cisco Secure Access Control Server (ACS), který poskytuje kontrolu nad přístupovými právy z hlediska regulace a firemních pravidel.

Pokročilé služby
• Cisco a jeho prověření partneři poskytují službu plánování a implementace řešení Cisco Virtual Office. Služba zahrnuje instalaci a integraci v centrále, poradenství při automatické instalaci a řízení vzdálených uživatelů i běžnou provozní podporu. Řešení pomáhá snižovat provozní náklady firem a průběžně vyhodnocovat, ladit a vyvíjet komponenty Cisco Virtual Office tak, aby byly stále v souladu s potřebami firem i přicházejícími bezpečnostními hrozbami.


Komentáře