Virtuální desktopy půjde nasadit snadněji

Nové produkty, programy a služby, které ulehčí nasazení virtuálních desktopů a aplikací, představil VMware.

Virtuální desktopy půjde nasadit snadněji


Například Horizon FLEX umožní firmám centrálně poskytovat, spravovat a zabezpečit virtuální desktopy a aplikace provozované lokálně na přístrojích Mac a PC a využívat při tom ovládací prvky respektující firemní pravidla pro bezpečnější provozování modelu BYO (bring-your-own).

Nový program pro úložiště zase pomůže organizacím rychle odhadnout a kontrolovat náklady na nasazení virtuálních desktopů.

Navíc nové cloudové služby pro zotavení desktopů po havárii pomohou firmám ochránit jejich podnikání a zlepšit plynulost procesů.

Horizon FLEX umožní spustit a spravovat lokální firemní virtuální desktopy se systémem Windows na různých platformách. Virtuální desktopy tak získají i zaměstnanci, kterým bylo dříve příliš časově či finančně náročné přístup zajistit. IT oddělení díky tomu ušetří náklady na školení a podporu a uživatelé mohou rychle začít pracovat na svých zařízeních Mac nebo PC po odpojení ze sítě.

Ovládací zařízení může povolit nebo zakázat využití periferních zařízení, lze nastavit časový rámec, ve kterém bude desktop aktivní, a díky možnosti vzdáleného vypnutí je možné vyřadit virtuální desktopy v případě krádeže, konce platnosti nebo nesouladu s firemními pravidly.

Virtuální desktopy lze také řídit jako soubor logických vrstev vlastněných IT oddělením nebo koncovým uživatelem. Dynamická vrstva pro správu desktopů a aplikací využívá technologii VMware Mirage a umožňuje aktualizaci vrstev řízených IT oddělením při současné úpravě uživatelských souborů a osobního nastavení.

Díky možnosti využít řešení AirWatch pro správu OS X lze poskytovat a řídit zařízení s operačním systémem Mac OS X, včetně nastavení VMware Fusion a instalace kontejnerů pro desktopy a aplikace.

VMware zároveň rozšiřuje službu Horizon DaaS do Evropy a mění i její název na Horizon Air. Kompletní sestava hostovaných cloudových služeb z oblasti end-user computingu tak nově zahrnuje Horizon Air Desktops, Horizon Air Apps a Horizon Air Desktop DR.

Úvodní foto: © vege - Fotolia.com


Komentáře