VMware: Virtualizace bude dostupná i pro mobily

Virtualizace po úspěchu na serverech a po nadějném rozjezdu na desktopech přichází i do mobilních zařízení – firma VMware totiž představila Mobile Virtualization Platform (MVP), jež by měla být implementována přímo do mobilů přímo jejich výrobci a oddělí aplikace i data od hardwaru přístroje.Virtualizace po úspěchu na serverech a po nadějném rozjezdu na desktopech přichází i do mobilních zařízení – firma VMware totiž představila Mobile Virtualization Platform (MVP), jež by měla být implementována přímo do mobilů přímo jejich výrobci a oddělí aplikace i data od hardwaru přístroje.
To umožní například firemním uživatelům na jednom produktu mít nainstalovány různé operační systémy i s příslušnými aplikacemi a ty používat třeba pro soukromé či pracovní účely. Správci tak budou moci pro firemní profil nastavit striktní bezpečnostní pravidla tak, aby nedošlo k ohrožení firemního IT, zatímco osobní profil bude mnohem uvolněnější. A také to dovolí mnohem snadnější přesun aplikací a dat na různé přístroje či rychlejší aktualizaci softwaru.
Důležité je i to, že se mobilní zařízení se díky implementaci virtualizačního softwaru stanou součástí širšího správního systému, což je klíčové pro bezproblémové zařazení mobilů do firemní infrastruktury.
První zařízení s implementovanou podporou virtualizace by se mělay objevit na trhu zhruba za 12 měsíců, nicméně VMware zatím tají, se kterými výrobci vede jednání. Jistá je podpora pro systémy Windows CE, Symbian a Linux.


Komentáře