Vyhledávač Bing nově integruje informace i ze služby Wolfram Aplha

V nedávné minulosti byl Microsoft se svým Live Search neškodným hráčem na trhu vyhledávačů. Nicméně díky velkým investicím a snaze, kterou Microsoft vkládá do vyhledávače Bing, jenž má konkurovat Googlu, se tato skutečnost může rychle změnit.


Vyhledávač Bing, který byl vydán v květnu, byl přijat velmi vlažně, někteří kritici namítali, že jde o Live Search v jiném kabátě. Nicméně společnost Microsoft je velmi houževnatá (někdo si možná vzpomene na to, jak špatně byly přijaty první verze operačního systému Windows než Redmonský gigant konečně zaznamenal úspěch s Windows 3.0). Firma od května tento prohlížeč stále vylepšovala a ve středu oznámila další velmi užitečné inovace.

Jednou novinkou, která stojí za zmínku, je zahrnutí do výsledků hledání i informace ze služby Wolfram Alpha, což je vyhledávací nástroj, který je pravděpodobně moc složitý pro průměrného uživatele. Nicméně po integrování do běžného vyhledávače ukáží svou sílu algoritmy služby Wolfram Alpha a to v podobě užitelných dat, která jsou nabídnuta uživateli vedle klasických linků. Společnost Microsoft uvádí pár příkladů na blogu určeném aplikaci Bing. Například pokud zadáte vyhledat heslo "bmi", nabídne Bing body mass index kalkulačku (získanou pomocí Wolfram Alpha) v horní části obrazovky s výsledky.

Samozřejmě je otázkou, zda tím opravdu Bing získává větší podíl na trhu. V říjnu 2009 měl tento vyhledávač 3,49procentní podíl na trhu, to je o desetinu více než v září. Samozřejmě je stále na třetím místě za Googlem (84,53 %) a Yahoo (6,68 %).

Pokud se vrátíme do června, kdy měl za sebou Bing první měsíc působení na trhu, zjistíme, že v té době měl 2,96procentní podíl. Z toho je vidět, že globálně se vyhledávači Bing navzdory drahé a intezivní reklamě společnosti Microsoft zatím moc nedaří.

I pokud patříte mezi nezdolné fanoušky Googlu, nezatracujte Bing. Mějte ho rádi. Právě to, že společnost Microsoft se snaží dohnat Google, nutí oba hráče přicházet se stále novými funkcemi a své vyhledávače zlepšovat. Někdy to dokonce vypadá, že chce Google udržet krok s Microsoftem, neboť minulý měsíc tato společnost uvedla novinku Similar Images, která je velmi podobná službám, které byly již dříve viděny ve vyhledávačích Bing a Live Search.

Bing ještě moc lidí neohromil a to by měl, pokud chce doufat, že ukradne Googlu nějaký významný podíl na trhu. Ale nesmíme zapomínat, že Google má velké zdroje a odhodlanost na to, aby se vyrovnal a popral s každou novinkou, kterou uvede Bing. Bude ještě určitě velmi zajímavé sledovat souboj těchto dvou vyhledávačů od softwarových gigantů.Komentáře