Weby Google jsou nyní již lokalizované do češtiny

Společnost Google spustila českou verzi aplikace Weby Google (angl. Google Sites), díky které lze týmově vytvořit webovou stránku a editovat ji jako dokument. Weby Google umožňují shromáždit různé informace na jednom místě – videa, kalendáře, prezentace, přílohy i text. Tyto informace lze pak sdílet a upravovat, a to libovolně velkou skupinou uživatelů.Společnost Google spustila českou verzi aplikace Weby Google (angl. Google Sites), díky které lze týmově vytvořit webovou stránku a editovat ji jako dokument. Weby Google umožňují shromáždit různé informace na jednom místě – videa, kalendáře, prezentace, přílohy i text. Tyto informace lze pak sdílet a upravovat, a to libovolně velkou skupinou uživatelů.

Weby Google (přímý odkaz najdete i v seznamu lokalizovaných produktů na www.googleblog.cz) jsou 26. lokalizovaným produktem českého Googlu. Pro využívání aplikace Weby Google v češtině stačí, aby měli uživatelé zvolený český jazyk v základních nastaveních jejich účtu na Gmailu.

„Čeští uživatelé mají po Gmailu, Kalendáři Google, Picase a Dokumentech Google další vybavení do jejich „online kanceláře“ v podobě české aplikace Weby Google," říká Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu.

Pro tvorbu a úpravy webových stránek v aplikaci Weby Google není potřeba ani HTML kód, ani zkušenosti s vytvářením webových stránek. Novou stránku otevřete jediným kliknutím a i přidávání obsahu probíhá klikáním na editační tlačítko. Veškerý obsah je možné okamžitě prohledávat a podporovány jsou všechny internetové prohlížeče. K instalaci a provozu tohoto řešení není zapotřebí kupovat žádný hardware ani software. U každé stránky je k dispozici i detailní historie.

Weby Google umožňují vytvářet široké spektrum stránek, například:
  • pro jednotlivce: profilové stránky včetně stručného životopisu, specializací a cílů pro aktuální čtvrtletí;
  • pro týmy: týmové stránky pro konkrétní projekt;
  • pro školy: virtuální učebny, v nichž budou žákům zadávány úkoly;
  • pro firmy: intranetové prezentace, na nichž budou k dispozici centralizované údaje o firmě atd.

Další funkce aplikace Weby Google:
  • možnost zakomponovat do stránek obsah dalších produktů Google: YouTube, Dokumenty Google, Kalendář Google nebo Picasa;
  • snadné nahrávání všech typů souborů (grafické, textové, video, různé formáty atd.);
  • možnost úpravy stránky dle vlastních preferencí.

Řešení Weby Google je postaveno na technologii JotSpot a je dostupné v Google Apps, v edicích Standard, Premier a Education.

Více informací najdete na sites.google.com.


Komentáře