Win XP SP3: Microsoft varuje před problémem s Internet Explorerem 8.0

Společnost Microsoft varovala uživatele Windows XP, kteří používají Service Pack 3, že v určité situaci může dojít k problému, kdy nebude možné odinstalovat ani novou beta verzi Internet Exploreru, ani servisní balíček. Současně se objevily problémy nekompatibility IE8 s aplikacemi jako je Skype, Netflix nebo Hotmail.Společnost Microsoft varovala uživatele Windows XP, kteří používají Service Pack 3, že v určité situaci může dojít k problému, kdy nebude možné odinstalovat ani novou beta verzi Internet Exploreru, ani servisní balíček. Současně se objevily problémy nekompatibility IE8 s aplikacemi jako je Skype, Netflix nebo Hotmail.

Toto varování připomíná podobnou informaci, která se objevila v květnu – těsně po vypuštění SP3 pro Windows XP, v níž Microsoft upozorňoval, že nebude možné downgradovat IE7 na starší IE6 bez odinstalování celého servisního balíčku.

Jane Malioutová, programová manažerka Microsoftu, nyní objasňuje celou situaci. Ta postihuje uživatele Windows XP, kteří si nainstalovali IE8 beta 1 před aktualizací na SP3. Pokud následně nainstalovali i IE8 beta 2, který byl vypuštěný v minulém týdnu, nebudou se ho moci již zbavit!

Jedinou možností bude aktualizovat IE8 beta 2 na novější verze, až budou k dispozici, ale cesta zpět již nevede, varovala Malioutová s doporučením neinstalovat IE8 beta 1 před aktualizací Windows XP na SP3, ale až po ní. V tomto případě už následná instalace IE8 beta 2 nebude působit problémy. Microsoft také ve snaze předejít nepříjemné situaci neumožňuje automatickou aktualizaci Windows XP SP2 s IE8 beta 1 na SP3, ale uživatel má stále možnost si poslední servisní balíček stáhnout a nainstalovat ručně.
Nenechte si ujít:
Firefox: Růst jeho podílu se zpomalil, IE drží pozice

Mozilla experimentuje se vzhledem a novými funkcemi Firefoxu

Firefox 3.0: Nejčastěji kladené otázky ohledně instalace

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Pět věcí, kterými vás nadchne IE 8.0
Microsoft také postupně rozšiřuje seznam aplikací, které jsou s novou testovací verzí Internet Exploreru 8.0 nekompatibilní. Paradoxně mezi ně patří i vlastní produkty Microsoftu jako Visual Studiu . Net verze 7 či Windows Live Mail. Problémy má i Skype, Netflix nebo Hotmail.


Komentáře