Windows Mobile 6.1 konečně uvedeny

Microsoft představil novou verzi operačního systému Windows Mobile 6.1. Ta nabízí nové nástroje, které mají za úkol šetřit čas, usnadnit ovládání telefonu a zvýšit jeho zabezpečení. Novou verzi operačního systému doplní také nová verze webového prohlížeče Internet Explorer Mobile, který na platformu Windows Mobile přinese funkce známé ze stolních počítačů.Microsoft představil novou verzi operačního systému Windows Mobile 6.1. Ta nabízí nové nástroje, které mají za úkol šetřit čas, usnadnit ovládání telefonu a zvýšit jeho zabezpečení. Novou verzi operačního systému doplní také nová verze webového prohlížeče Internet Explorer Mobile, který na platformu Windows Mobile přinese funkce známé ze stolních počítačů.

I když se spekulovalo o možnosti uvedení tohoto operačního systému pro mobilní zařízení již na březnovém Mobile World Congressu v Barceloně, dočkali jsme se jej až nyní. Windows Mobile 6.1 přináší několik vylepšení, která podle slov Microsoftu vycházejí ze zpětné vazby samotných uživatelů mobilních telefonů. Mezi tyto požadavky patří zejména možnost okamžitého přístupu ke všem důležitým informacím, rychlejší a snazší nastavení telefonu a lepší přizpůsobení aplikací menší obrazovce telefonu.

IT profesionálům pak Windows Mobile 6.1 poskytuje ve spojení s produkty System Center Mobile Device Manager 2008 a Exchange Server 2007 SP1 nástroj pro správu mobilních telefonů ve firemním prostředí.

Windows Mobile 6.1 podle slov Microsoftu nabídne:
  • Neustálý přehled o důležitých informacích z jednoho místa. Nová základní obrazovka zpřístupňuje informace o zmeškaných hovorech, nadcházejících schůzkách a nových zprávách. Ze stejného místa mohou uživatelé nejen odpovídat na zprávy, ale i začít přehrávat hudbu nebo pracovat s fotografiemi.
  • Rychlé nastavení telefonu. Centrum nastavení (Getting Started Center) umožní uživatelům snadno a rychle nastavit přístup k e-mailům, spárovat telefon s bluetooth náhlavní sadou nebo nastavit přístup k bezdrátové síti.
  • Úsporu času při práci s aplikacemi přizpůsobenými malé obrazovce. Uživatelé snadno označí, smažou nebo přesunou vybrané zprávy a získají přehled o průběhu SMS konverzací díky jejich novému řazení. Funkce Zoom zvětší nebo oddálí vybrané části textu a obrázků anebo zobrazí celou webovou stránku najednou.
  • Technologie Direct Push. Technologie bezdrátové synchronizace Direct Push je v kombinacii s Exchange Server 2007 SP1 opět vylepšena. Díky nové architektuře synchronizace se snížila datová náročnost přenosů a zvýšila výdrž baterie.
  • Vyšší ochranu dat. Podpora nástrojů System Center Mobile Device Manager 2008 nabídne správcům podnikových sítí možnost spravovat telefony podobně jako osobní počítače s Windows a uživatelům zpřístupní firemní data na serverech chráněných firewallem. Podpora funkcí Exchange Serveru 2007 SP1 umožní nasazení pravidel pro používání mobilních telefonů a nastavení jejich zabezpečení. Koncovým uživatelům zároveň zpřístupní vyhledávání a sdílení informací bez ohledu na místo jejich uložení.
Obchodní partneři Microsoftu jsou připraveni postupně aktualizovat a rozšiřovat svou produktovou nabídku o zařízení s Windows Mobile 6.1 již od druhého čtvrtletí roku 2008. Jejich přístup ukazuje snahu nabídnout zákazníkům telefony, které odpovídají oběma aspektům lidského života – pracovnímu i osobnímu.

Nová verze webového prohlížeče Internet Explorer Mobile přinese uživatelům možnost snadno prohlížet kompletní obsah webových stránek včetně multimédií na mobilních telefonech typu smartphone. Největší přínos pro uživatele skrývá podpora průmyslových standardů, jako je H.264 pro zobrazování videa nebo Adobe Flash a Microsoft Silverlight, která uživatelům mobilních telefonů umožní mnohem snazší přístup k moderním webovým aplikacím a webu 2.0.

Novou verzi mobilního Internet Exploreru Microsoft uvolní svým partnerům z řad výrobců mobilních telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2008. První telefony vybavené novým Internet Explorerem k uživatelům podle odhadů dorazí ještě v tomto roce.
Nenechte si ujít:
Android ožil v Barceloně

Nokia představila v Barceloně nové mobilní telefony i minipočítače

Google přišel s Androidem

Nokia je na špici vývoje smartphonů, tvrdí analýza

Windows XP: Jsou odsouzeny k definitivnímu odchodu?

Uživatelé bojují za prodloužení prodeje Windows XP

Microsoft výrazně snižuje ceny Windows Vista

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!


Komentáře