Yahoo vypne sedm služeb včetně aplikace pro BlackBerry

Yahoo pokračuje v podřezávání neúspěšných produktů také službou poskytující avatary. Na indexu je dalších téměř 50 aplikací, které čeká stejný osud.

Yahoo vypne sedm služeb včetně aplikace pro BlackBerry


Generální ředitelka Yahoo Marissa Mayerová napodobuje politiku „jarního úklidu“ svého bývalého zaměstnavatele Google.

Yahoo se vypíná sedm produktů včetně vlastní mobilní aplikace pro smartphony BlackBerry. Nová generální ředitelka Marissa Mayer se tedy inspirovala na svém předchozím působišti a po vzoru Googlu odstraňuje neúspěšné služby.

Yahoo zveřejnil seznam propadáků na svém oficiálním blogu v pátek. Jejich ukončení odůvodnila pravidelnou snahou o hodnocení a správu portfolia nabízených produktů a služeb. „Nejdůležitější pro nás je, abychom nabízeli takové služby, které budou mezi uživateli oblíbené a které se pro ně stanou každodenní záležitostí,“ napsal Jay Rossiter, výkonný viceprezident platforem Yahoo.

Toto oznámení Yahoo obsahuje už druhou skupinu produktů od nástupu Mayerové do funkce generální ředitelky. Bývala ředitelka jedné z divizí Googlu se dostala na vrcholnou funkci upadajícího webového portálu v červenci loňského roku. Oznámení takzvaného „jarního úklidu“, jak je označována likvidace neúspěšných projektů, se v posledních letech staly v Googlu tradicí.

Mayerová na konferenci investorů minulý měsíc prohlásila, že Yahoo hodlá snížit celkový počet svých mobilních aplikací ze současných 60 až 75 na 12 až 15. Díky tomu se jim údajně bude moci více věnovat a nabídnout taková řešení, které získají velkou a pravidelnou uživatelskou základnu.

Yahoo oznámil, že aplikace pro smartphony BlackBerry budou k dispozici ke stažení pouze do 1. dubna, kdy končí i jejich podpora. Ke stejnému datu končí služba poskytování avatarů, které mohou uživatelé připojovat ke svým účtům online, například u takových služeb jako je Yahoo instant messenger nebo sociální síť Facebook. Zákazníci této služby, kteří chtějí své avatary nadále používat v rámci online služeb Yahoo, si je musí stáhnout a znovu nahrát do svých osobních profilů Yahoo.

Mezi další produkty společnosti Yahoo, které mají být k 1. dubnu ukončeny, patří Yahoo App Search, Yahoo Sport IQ, Yahoo Clues, webové nástěnky Yahoo Message Boards a API Yahoo Updates.

Úvodní foto: © Yahoo


Komentáře