Z Google Plus se stane síť pro firmy

Google představil plánované novinky pro Google Plus, ze kterého se stane výlučně firemní platforma.

Z Google Plus se stane síť pro firmy


Google v nadcházejících měsících ukončí projekt sociální sítě Google Plus pro běžné uživatele a zaměří ji výlučně na ty firemní. Záměr ukončit provoz neúspěšné platformy v dosavadní podobě společnost oznámila minulý týden, po zveřejnění bezpečností chyby, která vystavila data uživatelů třetím stranám.

Google spustil Plus v roce 2011, jako konkurence Facebooku však projekt selhal. Měl sice měsíčně 395 milionů aktivních uživatelů, ti však na síti trávili minimum času – podle vyjádření firmy 90% přihlášení trvalo méně než pět sekund.

Google proto naplánoval ukončení Plus na srpen 2019. Do té doby chce připravit jeho proměněnou podobu pro firemní klientelu, úzce navázanou na balík G Suite.

„Z prostředí firem máme řadu zákazníků, kteří Google Plus oceňují,“ uvedl inženýrský viceprezident Googlu Ben Smith. „Náš průzkum též ukazuje, že Google Plus je vhodnější jako firemní produkt, v rámci kterého mohou kolegové bezpečně řešit pracovní záležitosti.“

Minulý týden tak už Google stihl představit několik novinek, které pomohou určit Googlu Plus „nový směr“. Jednou z nich je možnost moderování a redigování příspěvků administrátory či nové nástroje pro měření toho, jak kdo Google Plus využívá.

Administrátoři budou moci též vymezovat diskuzní bloky vztahující se ke konkrétním tématům, k nimiž budou moct přispívající vztahovat příspěvky i prostřednictvím tagů. Vše s cílem pomoci zaměstnancům zůstat v kontaktu s tématy, která jsou pro jejich práci důležitá.

S novou podobou Google Plus budou moci uživatelé G Suite vytvářet pevnější vazby mezi zaměstnanci napříč celými organizacemi,“ uvádí produktový manažer David Conway.

Ani v oblasti firemních sociálních sítí však nebude mít Google Plus lehkou pozici. Solidně rozšířené už jsou platformy jako Microsoft Yammer, Jive nebo Workplace od Facebooku, čerstvě podporující spolupráci pracovních skupin z různých organizací, opomíjet nelze ani komunikační nástroje jako Slack nebo Microsoft Teams.

 

Úvodní foto: © Tommi - Fotolia.com


Komentáře