Způsobí Android Wear revoluci jako iPad?

Google tento týden na své vývojářské konferenci představil nový operační systém určený pro chytré hodinky. Povede se americké společnosti stejná revoluce, jakou naposledy způsobil Apple se svým iPadem?

Způsobí Android Wear revoluci jako iPad?


Je to škaredé; máme smartphony, takže to nepotřebujeme; nelze to číst na slunci; je to příliš drahé – taková byla slova expertů po představení prvního iPadu před čtyřmi lety. Experti se však mýlili, a to ze dvou důvodů: (1) většina z nich si zařízení nejprve nevyzkoušela a (2) chyběl jim širší pohled, nedokázali si představit, jak iPad a jeho princip distribuce hudby změní dnešní svět.

Tento týden Google na své konferenci I/O zdarma rozdával zařízení s novým operačním systémem Android Wear a experti si již stěžují stejně jako tenkrát před čtyřmi lety u iPadu. Podle některých analytiků se však z Android Wear stane významný kulturní fenomén, jehož hlavní devizou bude to, že není „přeplácaný“ zbytečnými funkcemi.

Stejně jako u iPadu, při používání zařízení s Android Wear máte pocit něčeho zcela nového – něčeho, co jste si zatím jen těžko dokázali představit. Abyste kouzlu Android Wear porozuměli, musíte jej (stejně jako iPad) zkusit. Ano, nový OS obsahuje chyby a není ještě zcela vhodný na rozšíření mezi koncové uživatele. Avšak hodinky s Android Wear jsou vůbec prvními chytré hodinky, které překročily hranici mezi špatným a skvělým, jelikož jsou vůbec prvními, které neobsahují ikony, menu, widgety a obrázky ze smartphonu, které se na malý displej hodinek jednoduše nehodily.

Hodinky LG G, jež měly na Google I/O asi největší publikum, zobrazují oznámení tak, aby uživatele nerušily. „Zápěstí je jednoduše perfektním místem k zobrazování upozornění, spouštění hlasových povelů a zobrazování záložek Google Now. Podobě jako u iPadu, uživatelské rozhraní je velmi přívětivé – poznáte, o čem mluvím, až si to vyzkoušíte,“ uvedl Mike Elgan z amerického Computerworldu, který dostal na Google I/O hodinky na zápůjčku. Největším plusem Android Wear je Google Now, což je velmi zajímavá služba, která si však až doposud nenašla příliš širokou uživatelskou základnu.

U chytrých hodinek – na rozdíl od tabletu či smartphonu – nemusíte spouštět speciální aplikaci Google Now – služba je zapnutá pořád a zobrazuje informace, které by vás mohly zajímat. „Když jsem si LG G druhý den ráno poprvé nasadil, ihned mi zobrazily informace o počasí. Když jsem toto oznámení odstranil, zobrazila se mi informace o tom, že můj nejlepší kamarád má narozeniny. Následně jsem dostal informace o první plánované schůzce,“ dodává Elgan s tím, že Android Wear způsobí revoluci v oblasti chytrých hodinek a (stejně jako iPad), změní náš denní život tak, jak jsme jej doposud znali.

 

Úvodní foto: © mr.markin - Fotolia.com


Komentáře