Aktuální vydání
Deník pro IT profesionály
Security World
PCWorld
Internet
Software
Hardware
Technologie
Internet a komunikace
Coffee Break
CW do mailu
Kariéra
Analýzy
Hledat
Computerworld
»
Témata
»
architektura
architektura
31
–
60
/
61
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
SOA včera, dnes a zítra (1.)
Koncept SOA v současnosti prochází fází určitého tápání, kdy naděje mnohých implementátorů nebyly plně naplněny. Zpravidla tak bylo kvůli tomu, že nasazení SOA v podnicích provázela řada chyb.
Jiří Šlefr
30. 12. 2010
Red Hat Enterprise Linux 6 nabízí řadu cloudových novinek
Odhalení produktu Red Hat Enterprise Linux 6, které proběhlo v tomto týdnu, potvrdilo cloudové novinky, které tato platforma chce nabídnout.
Petr Šverák
12. 11. 2010
AMD uvádí procesory Fusion, mají přinést výkonnější notebooky s delší výdrží
Dlouho vyvíjené procesory s kódovým označením Fusion jsou dokončeny a AMD začalo tyto čipy dodávat výrobcům počítačů.
Martin Noska
11. 11. 2010
MIPS chce se svými procesory proniknout do smartphonů a tabletů
Společnost MIPS Technologies chce prosadit svojí architekturu čipů do stále rostoucího segmentu smartphonů a tabletů.
Martin Noska
31. 10. 2010
Dlouhá cesta IT od centralizace ... k centralizaci
Po letech decentralizace prostředků IT a prosazování distribuovaného zpracování dat, založeném na modelu klient-server, dochází v posledních letech postupně ke znovuobjevování výhod plynoucích z jejich konsolidace.
Dalibor Kurek
15. 10. 2010
Intel poodhalil druhou generaci procesorů Core i. Čeká PC další revoluce?
Společnost Intel na probíhajícím IDF v San Francisku poodhalila chystané procesory s kódovým označením Sandy Brigde. Ty mají přinést výrazný posun pro notebooky i stolní PC.
Martin Noska
14. 9. 2010
AMD Bulldozer: Nová architektura procesorů poodhalena
Společnost AMD včera na konferenci Hot Chips poodhalila svoji chystanou architekturu označovanou kódovým názvem Bulldozer, zahrnující procesory s až 16 jádry.
Martin Noska
25. 8. 2010
Revoluční procesory Tile-GX přináší až 100 jader a minimální spotřebu
Poměrně neznámá společnost Tilera, která se zaměřuje na výrobu úsporných čipů a jež v říjnu ohlásila nové čipy Tile-GX, nyní informovala, že první nízkoenergetické servery s těmito procesory míří na trh.
Martin Noska
13. 6. 2010
Google spustil superrychlou vyhledávací architekturu Caffeine
Společnost Google tento týden na konferenci Search Marketing Expo v americkém Seattlu ohlásila, že spustila novou verzi svojí vyhledávací architektury označovanou jako Caffeine.
Martin Noska
11. 6. 2010
Kingston rozšiřuje nabídku paměťových karet SDXC
SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) dalším standardem od společnosti Secure Digital Association (SDA) pro SD karty s kapacitou v rozsahu od více než 32GB až po 2TB. První komerčně dostupnou kartu SDXC vyrobila v první polovině roku 2009 firma…
Martin Noska
4. 6. 2010
Intel poodhalil 50jádrové 22nm čipy MIC pro segment supervýkonných počítačů
První produkt nesoucí kódové označení Knights Corner bude vyroben 22nm procesem a bude určen zejména pro nejnáročnější segment počítačů, tedy počítače využívané k vědeckému výzkumu, klimatickým simulacím nebo pro finanční aplikace. Za pomoci…
Martin Noska
1. 6. 2010
nVidia: Výrobní problémy čipů Fermi jsou překonány
Společnost nVidia na konci března představila nové grafické karty s architekturou Fermi, které jsou vhodné i pro náročné paralelizované výpočty. Problémy s výrobou ovšem výrazně omezily jejich dostupnost.
Martin Noska
15. 5. 2010
Intel uvolní vzorky experimentálního 48jádrového čipu
Do konce druhého čtvrtletí letošního roku chce Intel svůj experimentální 48jádrový procesor poskytnout výzkumným pracovníkům.
Filip Brůcha
9. 4. 2010
nVidia představila novou generaci karet GeForce s architekturou Fermi
nVidia uvádí nové high-endové grafické karty GeForce GTX 480 a GTX 470. Ty ovšem podle prvních komentářů dosáhly nových maxim ve více směrech, neboť trpí produkcí nadměrného množství tepla.
Martin Noska
28. 3. 2010
IBM představuje zcela novou architekturu pro servery
Společnost IBM v úterý na CeBITu odhalila své nové servery BladeCenter a System x, které jsou založeny na novém designu, od kterého společnost čeká zlepšení aplikačního výkonu při redukci energetických nároků.
Martin Noska
3. 3. 2010
Intel: 32nm serverové čipy Westmere do tří měsíců
K uvolnění další generace serverových čipů Xeon založených na mikroarchitektuře Westmere by podle Intelu mělo dojít v horizontu příštích tří měsíců.
Filip Brůcha
16. 1. 2010
Nokia Siemens Networks vidí budoucnost mobilní komunikace v LTE technologii
Při demonstraci byly předvedeny multimediální aplikace citlivé na zpoždění, jako je stahování videa s vysokým rozlišením, video konference, online hry nebo hovory prostřednictvím IP sítě (VoIP), spolupráce mezi stávajícími 2G/3G sítěmi a prezentace…
Martin Noska
26. 11. 2009
nVidia představila novou architekturu grafických čipů
Společnost nVidia včera představila svojí novou architekturu s názvem Fermi, od které očekává výrazně vyšší výkon, než u dosavadních grafických čipů. Využití by měla najít také v superpočítačích.
Martin Noska
1. 10. 2009
Procesory Intel Core i5 a Core i7: Nehalem pro mainstream
Společnost Intel včera oficiálně uvedla novou řadu 45nm desktopových procesorů postavených na mikroarchitektuře Nehalem s kódovým názvem Lynnfield, které se mají stát nástupcem dosavadní mainstreamové architektury Core 2.
Martin Noska
9. 9. 2009
Na bezpečnost virtualizačních řešení pohlížejme komplexně
Aktuálním tématem úvah o virtualizaci bývá jejich bezpečnost. Analytici varují, že se útočníci budou stále častěji zaměřovat na virtualizovaná prostředí, která dnes podle jejich vyjádření nejsou schopna zajistit potřebnou úroveň zabezpečení.
Igor Stonawski
19. 8. 2009
Utility storage: Čeká nás daleká cesta (1.)
Zatím virtualizace úložných systémů začíná stále častěji nacházet cestu do podnikové infrastruktury, její pokročilejší fáze – ukládání dat poskytované na bázi služby - zatím trochu tápe.
Sandra Gittlenová
15. 8. 2009
Google odhalil nový vyhledávací engine Caffeine
Společnost Google zpřístupnila modernizovanou verzi své vyhledávací technologie, kódově pojmenovanou jako Caffeine, na které její inženýři pracovali několik posledních měsíců.
Filip Brůcha
13. 8. 2009
SOA ve službách obchodních procesů (1.)
Adopce architektury SOA, integrační řešení i obchodní procesy vyžadují úzkou týmovou spolupraci byznysu a IT, přičemž se osvědčuje postupovat co nejjednodušeji, ale s jasnými cíli a strategií.
Radek Šulc
6. 8. 2009
Komentář: Tři pohledy na integraci
Základem návrhu každé IT architektury je dobré pochopení potřeb a vytyčení principů, kterými se návrh bude řídit. Každý podnik nebo organizace musí včas reagovat na vnější vlivy a přijímat potřebná rozhodnutí s cílem dosáhnutí a udržení své konkurenční výhody. Tato rozhodnutí často vyžadují změny v informačních systémech podniku.
Viktor Němec
14. 7. 2009
Vint Cerf: Internet je nekompletní
Spolutvůrce základní architektury internetu, Vinton Cerf, řekl během řeči k odborníkům z řad technického průmyslu, že internet stále postrádá hodně věcí, které by potřeboval, hlavně v oblasti bezpečnosti.
Petr Šverák
14. 6. 2009
Intel: 32nm čipy Westmere půjdou do prodeje ještě letos, první vzorky jsou již k dispozici
Nové mikroprocesory s kódovým označením Westmere od Intelu má nyní k dispozici několik PC výrobců. První výrobky postavené na tomto čipu by se na výrobní pásy měly dostat ke konci tohoto roku.
Filip Brůcha
16. 4. 2009
Datové modelování: Základ datové architektury
S Thierry Brunetem, expertem na problematiku datového modelování ze společnosti CA, který nedávno navštívil Českou Republiku, jsme pohovořili o trendech v této oblasti a o řešení od CA pro datové modelování.
Thierry Brunet
27. 3. 2009
Program, který umožňuje komukoliv vyprojektovat třeba rodinný dům, nabízí US Action
Díky rychlé vizualizaci a fotorealistickému režimu 3D výrazně pomůže si představit a detailně naplánovat i sebemenší detaily nového bydlení nebo změn v současném. Svůj…
Pavel Louda
22. 3. 2009
Implementace SOA vyžaduje oběti (2.)
SOA se možná někomu jevila jako spása před špatnou softwarovou architekturou a nekvalitním projektovým plánováním, realitou však zůstává, že jde o velmi obtížný a riskantní podnik.
Dave Linthicum
15. 1. 2009
Implementace SOA vyžaduje oběti (1.)
SOA se možná někomu jevila jako spása před špatnou softwarovou architekturou a nekvalitním projektovým plánováním, realitou však zůstává, že jde o velmi obtížný a riskantní podnik.
Dave Linthicum
14. 1. 2009
31
–
60
/
61
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
android
apple
google
Hardware
HD World
hry
internet
Microsoft
SMART World
Software
Všechny témata
TIP NA VIDEO
Coffee break: Bezpečnost s velkým srdcem, říká Pavel Černý ze společnosti Eurosecure
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící
Druhé kolo soutěže IT produkt roku 2024 už zná vítěze
První kolo soutěže IT produkt roku 2024 oznamuje vítěze
Co píšeme v nejnovějším Computerworldu?
PŘEDPLATNÉ
ČLÁNKY DO MAILU