Aktuální vydání
Deník pro IT profesionály
Security World
PCWorld
Internet
Software
Hardware
Technologie
Internet a komunikace
Coffee Break
CW do mailu
Kariéra
Analýzy
Hledat
Computerworld
»
Témata
»
ransomware
ransomware
151
–
180
/
228
První strana
Předchozí strana
2
3
4
5
6
7
8
Následující strana
Poslední strana
Patchovat, záplatovat, zadrátovat, zalepit …
díry a zranitelnosti operačních systémů a aplikací.
PR článek
1. 11. 2017
Linux cílem hackerů? Teď už ano
Největším lákadlem pro rozličný malware byl po dlouhá léta operační systém Windows, jeho slabiny útočníci zneužívali desítky let. Což se vlastně nemění: bezpečnostní firmy Carbon Black analyzovala 1000 vzorků malwaru za posledních 6 měsíců a zjistila, že téměř 99 % z nich cílí právě na Windows. Novými a velmi lákavými cíli jsou však různé open source platformy včetně Linuxu.
-ds
10. 10. 2017
V CCleaneru byl nalezen malware, aktualizujte na nejnovější verzi
CCleaner, jehož tvůrce, společnost Piriform, nedávno koupil Avast, se chlubí více než dvěma miliardami stažení, k nimž se každý týden přičítá pět milionů nových. Bezpečnostní firma Cisco Talos však upozorňuje, že až 2,27 milionu uživatelů tohoto…
Pavel Kreuziger
18. 9. 2017
Poznali jsme nepřítele: Jsme to my sami
Práce ředitele bezpečnosti a jeho týmu nikdy nekončí. Proces zajišťování bezpečnosti vyžaduje neustálou pozornost v podobě monitoringu a analýzy, reakcí na hrozby a zdokonalování pravidel a protokolů. Důležité je zůstat o krok napřed před kyberzločinci, kteří neúnavně útočí na vaši infrastrukturu a data. Někdy jsme však sami sobě nejhoršími nepřáteli.
PR článek
11. 9. 2017
Základem úspěšného podnikání je i připravenost na kybernetické hrozby
Někteří odborníci již označují rok 2017 za Rok ransomware, protože se četnost a především úspěšnost ransomware útoků neustále zvyšuje. V květnu napadl WannaCry více než 230 000 počítačů a hned následující měsíc se svět musel potýkat s dalším globálním útokem v podobě ransomware Petya. Mezi obětmi přitom nebyli jen běžní koncoví uživatelé – tyto hrozby byly „úspěšné“ i v případě některých opravdu velkých organizací, a světu tak ukázaly, jak může být ransomware sofistikovaný a vyspělý. Tyto pokročilé útoky navíc potvrdily ještě jednu důležitou skutečnost: i když jsou tradiční metody ochrany dat stále velmi důležité, samy o sobě již v boji s moderními hrozbami nestačí.
Martin Štětka
26. 8. 2017
Acronis představil zálohování s podporou umělé inteligence
Novou verzi True Image 2018, plně v češtině, uvedl na tuzemský trh Acronis. Nová verze obsahuje vedle významných aktualizací především integrovanou technologii Active Protection na bázi umělé inteligence umožňující aktivní ochranu proti ransomwaru…
Pavel Louda
24. 8. 2017
Kyberzločin stále roste
V letošním druhém čtvrtletí jsme byli svědky velkého nárůstu aktivity sofistikovaných kyberzločineckých skupin. Zaznamenali jsme tak značné množství pokročilých škodlivých nástrojů včetně tří zero-day exploitů a dvou doposud nevídaných útoků: WannaCry a ExPetr. Expertní analýzou těchto dvou útoků odborníci zjistili, že kyberzločincům kód unikl ještě před tím, než byl zcela připraven – což je neobvyklá situace pro útočníky se špičkovým zázemím. Tyto a další trendy přináší nejaktuálnější report o kybernetických hrozbách společnosti Kaspersky Lab.
-rd
9. 8. 2017
Internetové hrozby v Česku: Chromex v červenci srovnal krok s malwarem Danger
Sledování neoficiálních streamovacích stránek na internetu se během léta řadě Čechů nevyplatí. Mnoho těchto webů je totiž infikováno trojským koněm JS/Chromex.Submelius a pro spuštění videa vyžadují několikeré kliknutí na náhled videa, které…
-rd
8. 8. 2017
DDoS útoky se prodlužují a chtějí výkupné
Firmy v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku zaznamenaly návrat dlouhotrvajících DDoS útoků. Nejdelší z nich trval celých 277 hodin (více než 11 dní), což je v porovnání s předchozím čtvrtrokem nárůst o 131 %. Podle Q2 2017 botnet DDoS reportu společnosti Kaspersky Lab se tak jedná v tomto roce o dosavadního rekordmana.
-rd
1. 8. 2017
Philadelphia RaaS - ransomware jako byznys za pár dolarů
Vytvářet a šířit ransomware je stále jednodušší a ve své podstatě k tomu nejsou nutné žádné speciální dovednosti. Ve skutečnosti potřebují kybernetičtí zločinci jen odhodlání realizovat své nekalé úmysly a mít přístup k tzv. temnému webu (z anglického dark web, je možné se setkat například i s označením zakázaný nebo tajemný web či internet) – tedy k tržišti, kde jsou sady pro tvorbu malware prodávány stejně jako boty nebo hračky na Amazonu.
-rd
29. 7. 2017
Přichází nový typ kyberútoků s cílem masivně poškozovat firmy
Kybernetické hrozby se vyvíjejí extrémně rychle. V budoucnu se setkáme s novým typem ničivých kybernetických útoků, tzv. DeOS útoky (z anglického Destruction of Service).
-rd
24. 7. 2017
Sonda do hlubin ransomwaru Petya
Evropu v uplynulých dnech postihla nová vlna kybernetických útoků. Jako první byly napadené významné organizace na Ukrajině, posléze se útoky rozšířily především po Evropě. Experti Trend Micro vydali zprávu, ve které podrobně analyzovali situaci okolo tohoto malwaru.
Pavel Louda
4. 7. 2017
Nová epidemie ransomwaru tentokrát ohrozila i Česko
Nový vyděračský malware útočí hlavně na větší firmy – ohrožený je tak bankovní sektor, energetické či poštovní společnosti. Podle některých expertů jde o zcela nový malware, jiní poukazují na nápadnou podobnost s dřívějším ransomwarem Petya.
Pavel Louda
28. 6. 2017
Vrací se Windows XP? Ne, jsou přesvědčeni odborníci
Bezpečnostní odborníci si jsou stále jisti, že Windows XP patří mezi zastaralé a mrtvé operační systémy, v tomto ohledu se nic nemění; je však pravda, že Microsoft stojaté vody šestnáct let starého systému notně rozčeřil. Slavná „ixpéčka“ totiž dostala dva měsíce po sobě bezpečnostní záplaty.
-ds
19. 6. 2017
Další bezpečnostní úřad viní z WannaCry KLDR
Ačkoliv WannaCry napadl přes 300 tisíc počítačů ve 150 zemích světa, jedním z jeho prvních cílů – s nejničivějšími dopady – byla britská národní zdravotní služba (NHS). Není proto divu, že útok vyšetřovalo i britské Národní centrum kybernetické…
Pavel Kreuziger
18. 6. 2017
Největší hrozby pro chytré telefony
IT týmům a bezpečnostním profesionálům mohou mobilní telefony leckdy připadat jako tikající bomba – obzvlášť v rukou neopatrných uživatelů. V době, kdy je stále častější, že si zaměstnanec kupuje své vlastní zařízení (nebo např. s přispěním zaměstnavatele), riziko ještě vzrůstá.
-ds
15. 6. 2017
Čtyři dobré důvody, proč neplatit při útoku ransomwaru
Útoky ransomwaru jsou, jak se zdá, stále na vzestupu. Zde jsou čtyři dobré důvody, proč byste neměli za získání vašich dat zpět platit, a také jeden důvod, proč to lidé dělají.
Fahmida YRashidová
10. 6. 2017
Data zašifrovaná ransomwarem AES-NI a XData lze snadno dekódovat
Dešifrovací nástroj proti AES-NI je založen na klíčích, jež byly nedávno zveřejněné na sociální síti Twitter a na internetovém fóru, které pomáhá obětem ransomwaru. „Dešifrovací nástroj funguje na soubory zašifrované klíčem RSA, který používá verze…
Pavel Louda
7. 6. 2017
Automatizovanou ochranu proti ransomwaru nabídl Acronis
Novinka, která je podle výrobce určená pro zálohování podnikových dat s nejvyšší úrovní ochrany, je dostupná ve dvou edicích -- Standard a Advanced, které se liší rozsahem funkcí i způsobem správy. To umožňuje podnikům a organizacím začít s edicí…
Pavel Louda
1. 6. 2017
Malware EternalRocks je ještě vážnější hrozbou než WannaCry
Trend Micro varuje před zákeřným síťovým červem EternalRocks hackerské skupiny Shadowbroker, který využívá více škodlivých kódů než WannaCry.
-rd
26. 5. 2017
Zamezte ztrátám dat – co jsou nejčastější příčiny problémů?
Přinášíme přehled chyb, kterými jednotliví zaměstnanci a IT oddělení nejčastěji napomáhají odcizení či ztrátě citlivých podnikových dat a zároveň k nim dodáváme rady, jak se těmto přehmatům co nejlépe vyhnout.
-ds
26. 5. 2017
Pozor na mobily - ransomware totiž nachází nový a snadný cíl
Objem mobilního ransomwaru se v prvním čtvrtletí letošního roku více než ztrojnásobil. Malware tohoto typu přitom chytře využívá získání administrátorských práv v zařízení.
Pavel Louda
23. 5. 2017
Výkupné je u WannaCry na nic – zašifrované soubory se neodemknou
Novou živou mapu ransomwarové infekce WannaCry, která ukazuje aktuální rozsah mezinárodní ransomwarové epidemie, uveřejnil Check Point Software Technologies. Podle něj navíc nefunguje odemčení zašifrovaných souborů. Také Eset uveřejnil statistiky ohledně zásahu jednotlivých zemí.
Pavel Louda
18. 5. 2017
Shadow Brokers ukážou další zranitelnosti Windows
Kromě toho skupina tvrdí, že má informace, které NSA posbírala o zahraničních bankách či programech balistických střel. Shadow Brokers mají na svědomí únik EternalBlue, zranitelnosti SMB ve Windows, kterou od minulého týdne zneužívají útočníci…
Pavel Kreuziger
17. 5. 2017
Za ransomwarem WannaCry zřejmě stojí skupina Lazarus
Ta je zodpovědná za sérii velkých útoků na vládní organizace, média a finanční instituce. Mezi její největší operace patřily útoky proti Sony Pictures v roce 2014 a kybernetická loupež v centrální bance Bangladéše v roce 2016 a také únorový atak na…
Pavel Louda
16. 5. 2017
Agresivní ransomware napadl statisíce počítačů - jak si vede v Česku?
V pátek minulého týdne ransomware WannaCryptor (WannaCry) napadl obrovské množství počítačů po celém světě. Za pouhých 24 hodin se počet infekcí zvýšil na 185 000 strojů ve více než 100 zemích. Lze se mu ubránit?
Pavel Louda
15. 5. 2017
Světem se šíří masivní ransomwarový útok
Bezpečnostní experti ransomware identifikovali jako nový kmen malwaru WannaCry (nebo také WanaCrypt0r či WCry), který se rozšířil do zhruba stovky zemí světa včetně České republiky. Malware zneužívá zranitelnost Windows známou jako EternalBlue,…
Pavel Kreuziger
13. 5. 2017
Mezi hackery se rozmáhá ransomware jako služba
Bezpečnostní experty znepokojuje nový trend. Ransomware jako služba se dá koupit za necelých 4 500 Kč.
-vt
20. 4. 2017
Podle IBM X-Force uniklo v roce 2016 historicky nejvíce dat
Divize IBM Security uveřejnila výsledky Indexu bezpečnostních hrozeb IBM X-Force za rok 2016. Množství uniklých dat vzrostlo z 600 milionů na více než 4 miliardy, což je historický nárůst o 566 %.
-rd
8. 4. 2017
Nejrozšířenější malwarovou rodinou byl v únoru botnet Kelihos
Check Point Software Technologies zveřejnil únorový Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého se downloader Hancitor poprvé umístil v Top 5 nejrozšířenějších malwarových rodin.
-rd
31. 3. 2017
151
–
180
/
228
První strana
Předchozí strana
2
3
4
5
6
7
8
Následující strana
Poslední strana
android
apple
google
Hardware
HD World
hry
internet
Microsoft
SMART World
Software
Všechny témata
TIP NA VIDEO
Coffee break: Zlodějům sdílených kol odzvonilo!
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící
Druhé kolo soutěže IT produkt roku 2024 už zná vítěze
První kolo soutěže IT produkt roku 2024 oznamuje vítěze
Co píšeme v nejnovějším Computerworldu?
PŘEDPLATNÉ
ČLÁNKY DO MAILU