Google Apps: Zvyšte efektivitu ve své firmě

Průzkumy trhu ukazují, že malé a střední společnosti se v současné ekonomické situaci potýkají s celou řadou problémů, které jim komplikují žádoucí zvyšování produktivity a celkový růst.

Google Apps: Zvyšte efektivitu ve své firmě


Nejčastěji je v těchto přehledech zmiňována nízká efektivita spolupráce v reálném čase, komplikovaný vzdálený přístup k interním firemním dokumentům či zabezpečení celého IT prostředí. Dlouhodobou snahu všech firem o snižování nákladů snad ani není třeba zmiňovat.

Mnoho z těchto negativních trendů je zapříčiněno organizačními procesy, které byly uvnitř jednotlivých společností nastaveny v minulosti a které se, na rozdíl od mimořádně rychlého vývoje ICT technologií, v posledních letech změnily jen minimálně.

Nástroje Google Apps, jsou příkladem řešení, které prošlo opravdu rychlým vývojem. První sada nástrojů určených pro nasazení na vlastní doméně byla zpřístupněna teprve v roce 2006 a dnes Google Apps představuje komplexní řešení, které přináší dokonale funkční nástroje pro vedení a chod celé společnosti a zároveň výrazně snižuje celou řadu provozních i investičních nákladů. V současné době nástroje Google Apps aktivně používá k práci již více než 30 milionů uživatelů z pěti milionů firem.

 

 Proč přejít na Google Apps?

 1. Vysoká úspora nákladů
   Cloudové řešení přináší zásadní úspory v rámci výdajů za administraci, údržbu infrastruktury, energie, obnovu hardwaru a zabezpečení. Měsíční cena licence pro jednoho uživatele přitom nepřesahuje čtyři eura.
 2. Záruka 99,9procentní dostupnosti
  Společnost Google je čtvrtým největším výrobcem serverů na světě, a tak si může dovolit smluvně garantovat skutečně vysokou dostupnost služeb.
 3. Bezpečnost splňující nejpřísnější kritéria
   Dokumenty může prohlížet či upravovat pouze ten, komu jejich vlastník či administrátor umožnil přístup, a vše je uloženo na serverech Googlu a několikanásobně zálohováno na více místech na světě.
 4. Neviditelné IT, které funguje
  Díky cloudovému řešení odpadají starosti s instalací či aktualizací softwaru, které probíhají pouhou aktualizací okna prohlížeče. Sami si rovněž můžete zvolit, zda budete rozšiřující funkce používat okamžitě nebo plánovaně.
 5. Pět milionů firem se nemůže mýlit
   Ve světě používá Google Apps již více než 30 milionů firemních uživatelů z celkem pěti milionů společností různých velikostí, které jsou zárukou vyspělosti a konkurenceschopnosti Google Apps.

 

Proč se nebát Google Apps?

1. Intuitivní uživatelské prostředí
 Google Apps vychází vstříc uživatelům bez hlubších vědomostí o IT, a to při zachování maximální funkčnosti.

2. Přístup odkudkoli
 Všechny dokumenty jsou neustále dostupné a aktuální a především stejné, ať k nim přistupujete z osobního počítače, notebooku, tabletu nebo telefonu.

3. Vaše dokumenty jsou v bezpečí
Google Apps automaticky zálohují veškerou činnost zákazníka. Pokud se vám například porouchá notebook, okamžitě můžete pokračovat v práci na jiném zařízení.

 4. 25 GB kapacita e-mailu
Gmail nabízí dostatečnou kapacitu pro uchování množství dokumentů přímo ve schránce. Nepříjemný indikátor plné schránky je minulostí.

5. Sdílení dokumentů zefektivní vaši práci
Jednoduchá on-line editace sdílených dokumentů posílí firemní spolupráci stejně jako sdílené kalendáře či videokonference až pro deset účastníků a takřka neomezený počet diváků.

 

Chcete se dozvědět více o řešení, které zvýší produktivitu ve vaší firmě? Potřebujete snížit náklady na firemní informační technologie a jejich údržbu? Využijte služby Google Apps s podporou Ness Technologies!

Autor: Petr Vavruška

Úvodní foto: © vladgrin - Fotolia.com
Komentáře