Kontrola provozu pro jakoukoliv IT aplikaci

Vzhledem k tomu, jak dramaticky narůstá využívání bezdrátových zařízení v běžném životě, je nutné okamžitě řešit problémy spojené s provozem bezdrátové sítě.

Kontrola provozu pro jakoukoliv IT aplikaci


Architektura pro inovace
Enterasys IdentiFi řešení poskytuje možnosti škálování a požadavků na vysoký výkon spojených právě s růstem mobilních zařízení. Zároveň je řešení průkopnické co se týče řízení v rámci jednotné pevné/bezdrátové infrastruktury. Objevují se však další výzvy - sítě se využívají mnoha různými způsoby a jediná architektura nemůže vyřešit každý problém.

IdentiFi

Enterasys IdentiFi Adapt využívá konceptu Softwarově definovaných sítí (SDN). Ty jsou založeny na nástrojích, které umožňují organizacím inovovat a rozvíjet své služby při současném zachování dostatečné flexibility a jednoduchosti.
Hlavní výhody IdentiFi Adapt

  • Možnost současně směrovat provoz k centrálnímu bodu sítě nebo ho ponechat na přístupovém bodě (AP) v rámci jednoho SSID podle uživatele. To administrátorům umožňuje automaticky přesměrovávat provoz na příslušná místa v infrastruktuře.
  • Integrace s aplikacemi třetích stran prostřednictvím Enterasys OneFabric Connect, osvědčeného SDN řešení, které poskytuje neomezenou integraci s řešeními, jako jsou Mobile Device Management (MDM), firewall, virtuální hypervisor, Unified Communications a další.
  • Zpracovává multicast provoz nezávisle na SSID nebo VLAN infrastruktuře včetně protokolů náročných na provoz (Bonjour). A to velmi jednoduchým způsobem bez nutnosti implementace speciálních bran, které často představují v infrastruktuře „úzká hrdla“.

Jak se přizpůsobit vašim potřebám
Sítě dnes prostě nemohou držet krok s tempem nově vyvíjených aplikací, které je používající dříve nepředstavitelným způsobem. To je ve skutečnosti základem pro trend SDN. V odvětví bezdrátových sítí se slovíčkaří o nejideálnější architektuře, která by sloužila těmto potřebám - především kontrolerové nebo bezkontrolerové řešení, a jak se vypořádat s důsledky požadavků na BYOD (Bring Your Own Device). Sítě založené na VLAN - Enterasys IdentiFi Adapt znají způsob, jak vše výše uvedené řešit. A to jak pomocí politiky založené na uživatelských rolích místo VLAN pro správu BYOD, tak zároveň možností vystavět více různých datových cest současně. Uživatelé už nebudou muset stavět své sítě podle jediné aplikace, zatímco jiné aplikace se budou muset přizpůsobit a svým způsobem i „trpět“.

Zvažte také celkovou péči, kterou kromě problémů s IT musíte také zajistit, aby sítě byly v souladu s vybranými regulačními předpisy. V závislosti na použití a typu média, může být nutné provoz šifrovat, zablokovat nebo směrovat přes privátní trasu sítě. Je však nutné si uvědomit, že například multicast provoz (jako Bonjour) by měl zůstat v dobře střeženém lokálním segmentu sítě a provoz na Internet jednotlivých hostů by neměl zahltit kritické body sítě např. zdravotnického zařízení. Dnes se toto často řeší tím, že se přidá další hardware (víc, než požadují předpisy). IdentiFi Adapt je naopak optimalizován tak, aby dokázal řešit tyto potřeby v rámci jediné architektury.

Schéma sítě

Radek Prokeš, Ness Technologies

Potřebujete vyřešit podporu zařízení vlastněných zaměstnanci ve firemní síti, řídit přístupy do ní, správu identit ve vaší společnosti a zároveň přinést značné úspory? Využijte služeb Ness Technologies.

 

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com


Komentáře