AMD uvedlo na CeBITu revoluční čipset 780G

Kromě prvních 45nm procesorů patří mezi další novinky, které AMD na CeBITu představilo, nový čipset 780G. Ten obsahuje výkonný grafický čip s podporou rozhraní DirectX 10 a má se vyznačovat i nízkou spotřebou oproti předchozím modelům. Tento čipset je designován pro procesory Phenom a Athlon a může být použit jak v desktopech, tak i v noteboocích.Kromě prvních 45nm procesorů patří mezi další novinky, které AMD na CeBITu představilo, nový čipset 780G. Ten obsahuje výkonný grafický čip s podporou rozhraní DirectX 10 a má se vyznačovat i nízkou spotřebou oproti předchozím modelům. Tento čipset je designován pro procesory Phenom a Athlon a může být použit jak v desktopech, tak i v noteboocích, kde bude součástí nové platformy Puma.

Dan Olds z analytické společnosti Gabriel Consulting podotýká, že kvalitní integrovanou grafickou kartu ocení nejen uživatelé desktopů, ale hlavně notebooků, protože karty v mobilní sféře jsou stále poměrně drahé a navíc produkují i spoustu tepla. Notebooky postavené na nové platformě AMD proto budou mít výhodu v grafické oblasti a bude možné na nich bez problémů spouštět i hry či graficky náročné aplikace.
Nenechte si ujít:
Asus představuje první základní desku s HyperTransportem 3.0

Bude nový 45nm čip Shanghai spásou pro AMD?

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Intel představuje šestnáct procesorů nové generace

Oproti předchozí generaci čipsetů je výkon AMD 780G včetně rychlosti grafiky vyšší zhruba o 50 – 60 %. Díky nižšímu vyzařování tepla a menší spotřebě energie nebude potřeba jej také tak intenzivně chladit a bude moci být osazován do extrémně tichých počítačů.

Tento nový čipset by navíc měl být již ihned k dispozici. Více informací o nové platformě Puma, jejíž součástí má čipser 780G být, lze najít zde.


Komentáře