Apple: My nikoho nesledujeme, na rozdíl od Googlu

Po dlouhém mlčení se Apple rozhodl přejít hned do útoku. Steve Jobs popřel, že by Apple sledoval své uživatele. Naopak z této praxe obvinil Google a jeho Android.


Steve Jobs, generální ředitel Applu, se měl tímto způsobem údajně vyjádřit v reakci na dotaz jednoho uživatele. Ten Jobse požádal o vysvětlení současné situace. Ukázalo se totiž, že přístroje iPhone a iPad s operačním systém iOS 4 sledují polohu svých uživatelů a společně s údajem o dostupném bezdrátovém připojení ji ukládají do skrytého souboru. O tom se můžete více dočíst v článku Apple prý tajně sleduje uživatele iPhonů a iPadů.

„Mohl byste mi vysvětlit, proč je nezbytné, aby byl součástí mého iPhonu nástroj pro sledování polohy,“ píše uživatel v emailu a zároveň dodává, že vážně uvažuje o přechodu na telefon s operačním systémem Android. „Ten mě sledovat nebude,“ tvrdí pisatel. Steve Jobs na tento dotaz odpověděl svým klasickým stylem. Stručně a bez uvedení nějakých dalších podrobností. „Ale jistě, že vás [Android] sleduje. To my nikoho nesledujeme. Šířené informace nejsou pravdivé,“ tvrdí Jobs.

O Apple (ale i Google) se nyní zajímají nejvyšší americké orgány. Ti o problému vědí již delší dobu, nicméně informace o skrytém souboru se objevily teprve nedávno. O Apple a jeho sledovací nástroje se v červenci minulého roku zajímala dvojice kongresmanů, kteří od společnosti žádali vysvětlení. Jaké odpovědi se jim od Applu dostalo se dočtete v článku Proč Apple sledoval uživatele iPadů a iPhonů?Komentáře