Bezpečnost IT i letos na Invexu

Bezpečnost IT patří po několik let ke stěžejním tématům Invexu a ani v letošním roce tomu není jinak.Bezpečnost IT patří po několik let ke stěžejním tématům Invexu a ani v letošním roce tomu není jinak.

Český Kaspersky
Společnost PCS, divize DataGuard, je v povědomí českých uživatelů zapsaná mj. jako distributor produktů Kaspersky. Letos představuje především nové verze domácích produktů tohoto výrobce - Kaspersky Anti-Virus a Kaspersky Internet Security 7.0 v českém jazyce, které přinášejí mnohá funkční vylepšení. Populární antivirus nyní nově zajišťuje také kontrolu chování aplikací a nabízí vylepšenou ochranu před veškerými typy keyloggerů a lepší detekci rootkitů. Tyto novinky se promítají i do aktuální verze sady Internet Security, která kromě antiviru obsahuje i vylepšený osobní firewall s funkcionalitou IDP/IPS či antispam. Ve verzi 7.0 navíc přibyla rodičovská kontrola a ochrana před zneužitím důvěrných dat.

K vyzkoušení jsou i další produktové inovace, mezi něž patří například novinka Kaspersky Anti-Virus Mobile, tedy ochrana pro chytré mobilní telefony. Do nich se může například prostřednictvím MMS či stahovaných aplikací nebo přes Bluetooth dostat škodlivý kód, který pak rozesílá SMS a MMS bez vašeho vědomí, maže osobní informace, vypíná určité funkce telefonu či zcela znemožňuje práci s ním apod. Právě pro tyto účely je k dispozici mobilní antivirus, který je schopen provádět kontrolu paměti přístroje na vyžádání či podle plánu, při přijetí SMS či MMS a poskytuje také antispam a automatické aktualizace.
Kromě toho je PCS – DataGuard hlavním partnerem konference Svět IT Security, která se koná 24.10. v konferenčním sále Morava.
Pav. V, st. 55

Grisoft pro SMB
V pavilonu V nechybí ani domácí stálice z oblasti bezpečnosti, firma Grisoft. Klíčovou novinkou letošního roku jsou pro ni především integrovaná řešení AVG Internet Security SBS Edition a AVG Anti-Malware SBS Edition zaměřené speciálně na malé a střední firmy. Ty v nich mohou získat ucelené bezpečnostní řešení pro svou síť včetně vzdálené správy AVG Admin a v rámci celého balíku navíc i licenci pro jeden server zdarma.
Dvě zmíněné verze AVG SBS Edition zohledňují požadavky na úroveň zabezpečení v různých prostředích. AVG Anti-Malware SBS Edition zajišťuje ochranu proti virům či spywaru (antivirus a antispyware) a obsahuje osobní firewall, zatímco AVG Internet Security SBS Edition je komplexní bezpečnostní řešení, které navíc zajišťuje také ochranu proti nevyžádané poště na klientských stanicích (antispam).

Kromě toho Grisoft rozšiřuje své portfolio i o bezpečnostní aplikaci AVG Mobile Security určenou pro mobilní zařízení, jejíž veřejná betaverze byla pro testování k dispozici už od léta na jeho webu. AVG Mobile Security zajistí ochranu mobilních telefonů na platformě Symbian UIQ 3.0 a pracuje na přístrojích Sony Ericsson P990i, M600i a W950i. Obsahuje antivirus s antispamem SMS zpráv, tedy ochranu proti nevyžádaným sdělením především reklamního typu. Mobile Security obsahuje pokročilé možnosti nastavení, plánování či výjimky testovaných adresářů, jak je obvyklé u „vyšších“ produktů.
Pav. V, st. 63

Hardwarový SkyNet
V rámci specializovaného setkání zástupců prodejního kanálu Reseller Meeting Point představuje firma SkyNet technologie společnosti Fortigate, výrobce hardwarových bezpečnostních zařízení. SkyNet na svém stánku předvádí live prezentace systémů FortiGate, FortiWifi a FortiMail. Základem nabídky Fortinet jsou all-in-one bezpečnostní zařízení (UTM, Unified Threat Management) řady FortiGate založená na zákaznických čipech ASIC. Tyto produkty nabízejí komplexní ochranu proti útokům realizovaným prostřednictvím e-mailové či mobilní komunikace nebo přicházejícím z webových stránek, ať už jde o viry, červy, nevhodný obsah webů, a to bez negativního dopadu na výkon sítě. Portfolio výrobce nabízí širokou škálu variant poskytujících různý výkon, počínaje modely vhodnými pro SOHO a malé firmy až po výkonná řešení vhodná pro poskytovatele bezpečnostních služeb. Na Invexu jsou konkrétně k vidění verze FG50B, FG60B, FG100A, FG200A a FG 224B, které pokrývají širokou škálu zákazníků od malých firem přes SMB až po větší podniky.

Pro firmy, které sázejí na bezdrátovou komunikaci, může být zajímavý systém FortiWifi-60A, který slouží k zabezpečení bezdrátových sítí. Nabízí veškeré bezpečnostní nástroje a podporuje běžné standardy 802.11a/b/g či šifrovací protokol WPA2 a poskytuje dva WAN spoje a čtyřportový switch.
Modelem FortiMail-100 jsou zastoupena zařízení pro úplné zabezpečení e-mailové komunikace. Tento model je přitom doporučován pro provoz na úrovni až 54 000 e-mailů za hodinu při provádění úplné kontroly, tato řada zařízení je však škálovatelná až do objemu provozu odpovídajícímu potřebám velkých podniků.
Pav. G2 st. 003

All-in-one bezpečnostní zařízení Fortigate


Komentáře