Za Bitcoiny se dá letět do vesmíru, ale co dál?

Virtuální měna si v tomto týdnu připsala několik velkých vítězství. K běžným platbám má však stále ještě daleko.

Za Bitcoiny se dá letět do vesmíru, ale co dál?


Bitcoinu se daří. Navzdory neustávajícím obavám z nestability, zneužití zločinci a vládních zásahů, lidé do této virtuální měny stále investují. K masovému přijetí má sice stále velmi daleko, vývoj poslední dní však ukázal, že podpora Bitcoinu roste.

V pondělí Bitcoin zabodoval tam, kde by to asi jen málokdo čekal – na půdě amerických úřadů. Zástupce generálního prokurátora z tamního Ministerstva spravedlnosti vyzdvihl možné přínosy Bitcoinu pro finanční systém a globální obchod. Jedinou překážkou je podle něj anonymní povaha měny, díky které je prý Bitcoin velmi populární na černém trhu.
Pro některé lidi je zatím Bitcoin spíše výnosnou investicí nežli skutečným platidlem. Určitě jim proto udělal radost páteční nárůst hodnoty Bitcoinu o 30 dolarů na více než 800 dolarů.

Podle analytiků platí, že čím více pozitivní pozornosti se Bitcoinu dostává, tím rychleji roste legitimita měny. Pro šíření měny je důležitá například možnost jejího využití pro platby v internetových obchodech – nyní by jich mělo být už přes 12 tisíc po celém světě.

Nově získal Bitcoin důležitého spojence v podobě známého miliardáře Richarda Bransona. Ten oznámil, že ve svém projektu vesmírných letů Virgin Galactic bude akceptovat platbu právě v Bitcoinech. Samotnou měnu pak Branson označil za jeden z nejinovativnějších obchodních projektů. Sám prý již do měny investoval.

Pracuje se také na dokumentárním filmu o Bitcoinu. Americký herec Alex Winter pro něj shání peníze na Kickstarteru.

Svou roli bude mít Bitcoin nejen ve filmu, ale také během největšího nákupního svátku v USA – o tzv. Černém pátku, kdy se v amerických obchodech odehrává hotové šílenství způsobené celostátními slevovými akcemi. Některé e-shopy se rozhodli vytvořit speciální nabídky pro uživatele Bitcoinu.

Úvodní foto: © auryndrikson - Fotolia.com


Komentáře