Březen – měsíc CeBITu!

Nejvýznamnější veletrh výpočetní techniky, CeBIT, začíná již zítra v německém Hannoveru a bude trvat do neděle 9. března. Letos by měl mít navíc novou koncepci, která se projeví na struktuře veletrhu i na jeho bohatší náplni.Nejvýznamnější veletrh výpočetní techniky, CeBIT, začíná již zítra v německém Hannoveru a bude trvat do neděle 9. března. Letos by měl mít navíc novou koncepci, která se projeví na struktuře veletrhu i na jeho bohatší náplni.

CeBit se v letošním roce bude prezentovat čtyřmi hlavními oblastmi – Business Solutions, Public Sector Solutions, Home & Mobile Solutions a Technology & Infrastructure. Kromě nich také veletržní správa Deutsche Messe organizuje poprvé v rámci CeBITu vlastní program konferencí. Partnerskou zemí CeBITu je letos Francie.

Právě oblast Business Solutions by měla být stěžejní pro celý veletrh a její centrum se bude nacházet v halách č. 2 – 7. Zde budou představeny jednotlivé oblasti fungování podniků od externí komunikace, přes vývoj produktů, výrobu, odbyt, spojení se zákazníky až po administrativní práce.

Celý program bude orientován na několik tématických těžišť, bude zde k vidění řada nových technologických trendů pro domácnosti i kanceláře, možnost zažít srůstání technologií či poznat digitální technologie budoucnosti, které se budou prezentovat ve Future Parku. Významným důrazem bude také Green IT, neboť energetická náročnost ICT se dnes stává stále zásadnější otázkou a letošní CeBIT se tomuto trendu bude chtít věnovat naplno.

Dalším důležitou oblastí bude Telehealth, v rámci které bude prezentováno stále intenzivnější pronikání informačních a telekomunikačních technologií do zdravotnictví. Dále pak Planet Reseller, což je oblast, speciálně zaměřená na obchod a odráží jeho rostoucí význam.

Důležité místo bude mít letos v Hannoveru i digitální zábava, spojená s High Definition trendy, nástupem velkých plochých obrazovek či blížícím se průlomem internetové televize. Další novinkou bude virtualizační fórum, dále konference na téma Web 2.0 se zřetelem na lepší podnikovou komunikaci či poprvé samostatné finanční fórum, které dokládá význam ICT i v této oblasti.

Velkou oblastí zájmu bude také mobilní internet, který se dostává stále více do popředí – hlavně z hlediska vysokorychlostního připojení notebooků na internet, ale i z hlediska smartphonů a ultramobilních zařízení či navigace.

Detailní informace o veletrhu lze nalézt na stránkách www.cebit.de


Komentáře