CeBit 2007: Asus představí notebook s druhým displejem

Ale nejen to! Přichází totiž i s dokovací stanicí pro notebooky vybavenou další, výkonnější grafickou kartou a také s propracovanějším přetaktováním grafiky.Ale nejen to! Přichází totiž i s dokovací stanicí pro notebooky vybavenou další, výkonnější grafickou kartou a také s propracovanějším přetaktováním grafiky.

  • Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.
Asus OC Gear (větší obrázek) je hardwarové zařízení pro přetaktování grafické karty v reálném čase. Zobrazuje aktuální informace o kartě, včetně např. teploty grafického procesoru (GPU) a umožňuje nastavit i jeho rychlost a také – v rámci různých herních požadavků – i otáčky ventilátoru.

Další novinkou je doková notebooková stanice XG station, která je naopak určena pro seriozní zájemce a podle firmy poskytuje v ní zabudovaná grafická karta až osminásobné zvýšení grafického výkonu. Idea je následující: na cestách využijete např. lehký notebook s dlouhou výdrží baterie a nijak vysokým výkonem – proto vám stačí v něm zabudovaná grafická karta. Naopak doma požadujete vysoký grafický výkon, který vám nabídne druhá karta zabudovaná v XG Station, která vedle toho disponuje i mechanikou Express Card, USB 2.0, audio vstupem a výstupem Dolby Headphone.

Hitem ale možná největším je zabudování druhého displeje do víka notebooku. To co znáte z mobilního telefonu zkrátka dorazilo i do přenosných počítačů. Asus W5Fe (větší obrázek) je totiž vybaven pomocným displejem, kterému firma říká SideShow a který je ovládán nezávislým operačním systémem a může být aktivován bez nastartování Windows Vista. Umožňuje rychlý přístup k řadě informací, včetně naplánovaných schůzek, telefonním kontaktů či nejnovějším e-mailovým zprávám. Zvládne ale také prohlížet fotografie, či přehrát muziku.

Kromě dalšího LCD, patří k výbavě notebooku W5Fe například i vestavěná otočná webová kamera s rozlišením 1,3 mil. pixelů, čtečka paměťových karet a Bluetooth 2.0 (EDR). (Větší obrázek.)Podívejte se na našeho průvodce pro CeBIT 2007.


Článek o dalších vystavovaných výrobcích Asusu, včetně serverů, multimedií, barebone PC či síťových zařízeních najdete tady.

Foto: Asus


Komentáře