CeBIT 2007: gigabitový bezdrátový směrovač pro Windows Vista

D-Link představil svůj nejvýkonnější bezdrátový gigabitový směrovač DIR-655 určený pro náročné domácí sítě a malé kanceláře vybavené vysokorychlostním připojením k internetu.D-Link představil svůj nejvýkonnější bezdrátový gigabitový směrovač DIR-655 určený pro náročné domácí sítě a malé kanceláře vybavené vysokorychlostním připojením k internetu (větší obrázek).

Ten podporuje návrh nového bezdrátového standardu 802.11N označovaného také jako Draft N a zároveň splňuje podmínky pro používání loga „Works with Windows Vista“, zaručujícího kompatibilitu s operačním systémem Windows Vista, který si už můžete zakoupit i v lokalizované podobě.

Kromě vyšší rychlostí a většího pokrytí signálem (ve srovnání s výrobky pracujícími s 802.11g), podporuje DIR-655 také inteligentní zabezpečení kvality služeb (QoS), což umožňuje uživatelům streamovat video ve vysokém rozlišení (HD) nebo používat více aplikací současně, aniž by například docházelo ke zpoždění při hraní her nebo zkreslení hlasu při telefonování přes internet (VoIP).

Směrovač nabízí čtyři 10/100/1000 Mb/s porty pro LAN, rozhraní pro připojení k internetu (WAN), průvodce zabezpečením bezdrátové sítě, podporu funkce Windows Connect Now, odpojitelné antény pro flexibilní instalaci a možnost montáže na zeď. Samozřejmostí šifrování (WEP, WPA a WPA2), dvojí firewallová ochrana (SPI, NAT) zpětná kompatibilita se standardy 802.11g a 802.11b.

Výroba směrovače už byla zahájena, ceny zatím nejsou známy.


  • Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.


Foto: D-Link


Komentáře