CeBIT 2007: Hitachi s biometrií postavenou na uspořádání cév v prstech

Jak jsme už informovali, audio-video divize Hitachi se letošního veletrhu nezúčastní, některé zbývající však ano, takže tu najdete několik nových zajímavých technologií určených zejména pro segment SME jako je řešení pro optimalizované ukládání dat, biometrické zabezpečení, či LCD panely s technologií In-Plane Switching (IPS), která chce – mimo jiné – konkurovat i OLED.Jak jsme už informovali, audio-video divize Hitachi se letošního veletrhu nezúčastní, některé zbývající však ano, takže tu najdete několik nových zajímavých technologií určených zejména pro segment SME jako je řešení pro optimalizované ukládání dat, biometrické zabezpečení, či LCD panely s technologií In-Plane Switching (IPS), která chce – mimo jiné – konkurovat i OLED.

Skupina Information Systems Group uvádí novou řadu biometrických řešení určenou pro řízení fyzického přístupu například do firem či datových center. Spolupracují s bezkontaktními inteligentními kartami a poskytují rozhraní pro dnes používané bezpečnostní systémy, takže jejich zavedení nevyžaduje velké změny.

Biometrie od Hitachi pracuje s vlastním systémem autentifikace na základě uspořádání cév v prstech a v současné době je v Japonsku využívána v celé řadě aplikací, jako jsou např. bankomaty, či pro přihlašování k počítačům.

Divize Display Products Group vystavuje LCD panely s technologií In-Plane Switching (IPS), které jsou vhodné pro mobilní telefony, digitální fotoaparáty, průmyslové, automobilové a zdravotnické produkty.

IPS LCD je panel s horizontálním elektrickým polem vyvinutým Hitachi. Je založen na pohybu částic tekutých krystalů, jež se pro změnu otáčejí prý zcela rovnoběžně s plochou panelu díky čemuž je možné dosáhnout širokých pozorovacích úhlů.

Předvádí se několik různých druhů displejů s touto technologii. Jednak panel s úhlopříčkou 2,98" (7,6 cm) a Adobe RGB, transflektivní panel s úhlopříčkou 2,4" (6,1 cm), extra tenký panel s tloušťkou 1,29 mm a sníženou spotřebou a mj. také i podlouhlý panel s úhlopříčkou 9,2" (23,4 cm) určený pro automobily.

Další jen stručně:
  • Divize Data Systems vystavuje řešení pro ukládání dat navržené podle systému Application Optimised Storage. Hitachi Content Archive Platform (HCAP) optimalizuje data podle toho, jak je konkrétní aplikace, důležité pro provoz dané společností, využívají.
  • Laboratoř pro vývoj systémů předvádí streamované ukládání dat kvalitě v HD na platformě Microsoft Windows Media Server, které má významně snížit náklady na pořízení a provoz takovéto služby.


  • Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.


Komentáře