CeBit 2007: Představení Česka už zítra

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) pořádá 20. března na veletrhu několik přednášek, které mají představit Česko jako zemi stojící „…ve střední a východní Evropě v čele atraktivních destinací pro zadávání IT zakázek…“ Tolik citace.Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) pořádá 20. března na veletrhu několik přednášek, které mají představit Česko jako zemi stojící „…ve střední a východní Evropě v čele atraktivních destinací pro zadávání IT zakázek…“ Tolik citace.

Jak zdůrazňuje oficiální tisková zpráva, „Zatímco ´offshoring´ se zpravidla používá při outsourcingu do Indie, Číny a dalších asijských zemí, termín ´nearshoring´ odkazuje na region střední a východní Evropy, která neláká zákazníky výhradně nižšími náklady, ale také rozvinutou infrastrukturou, kulturní a geografickou blízkostí a zkušeností svých odborníků.“

Jak se zdá, ministerstvo se snažilo i o jistou atraktivitu přednášek, takže v programu rovněž vystoupí naše sesterská poradenská agentura IDC s přehledem trhu ICT a porovnáním českého prostředí s dalšími středoevropskými a východoevropskými zeměmi, následovat bude přednáška zástupce právní kanceláře Rowan Legal na téma Řešení právních rizik v IT a mj. i Czech Invest, který se bude věnovat investičním příležitostem.

Stánek MPO a společná expozice několika českých firem je umístěn hale 8 (B24) věnované outsourcingu.


  • Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.Komentáře