CeBIT 2007: Samsung ztišil tiskárny a uvedl zajímavé vícemonitorové řešení

Divize Digital Media Business představuje své nejnovější tiskové technologie, včetně kompaktního patentovaného „enginu“ pro barevné laserové tiskárny, vícemonitorové řešení UbiSync propojující se přes rozhraní USB, 30“ monitor s LED podsvícením a hardwarovou kalibrací a také mj. několik stylových notebooků v elegantním černém leštěném designu.Divize Digital Media Business představuje své nejnovější tiskové technologie, včetně kompaktního patentovaného „enginu“ pro barevné laserové tiskárny, vícemonitorové řešení UbiSync propojující se přes rozhraní USB, 30“ monitor s LED podsvícením a hardwarovou kalibrací a také mj. několik stylových notebooků v elegantním černém leštěném designu. (Větší obrázek.)


  • Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.Na stánku Samsung Digital Media Business najdete kompletní nabídku laserových tiskáren, včetně nové černobílé multifunkční řady SCX-6345N (tiskárna, kopírka, skener, na přání i fax) určené pro malé a střední podniky. Je výkonná (tisk a kopírování rychlostí 43 stran A4 za minutu), má vestavěn duplexní tisk a zásobník s kapacitou papíru až 2.180 listů.

Barva na stůl

Ještě zajímavější je však kompaktní multifunkční barevná tiskárna typu 3 v 1 CLX-2160N zvládající oboustranné kopírování dokladů jedním stiskem tlačítka, což ji přímo předurčuje pro cestovní kanceláře a úřady. Navíc je díky technologie No-Nois (Non-Orbiting Noiseless Optic Imaging System) i tišší, což v praxi – podle Samsungu – znamená méně než 49 dBA při tisku a méně než 52 dBA při kopírování. Snadno ji také umístíte na stůl, protože její rozměry jsou pouhých 413 x 363 x 333 mm a dosáhnout se toho podařilo díky tzv. cirkulárnímu toneru s kapacitou 2.000 černobílých nebo 1.000 barevných kopií.

Technologie USB Direct, umožňuje skenování a tisk bez použití počítače a výsledky jdou ukládat i na USB paměťová média. Přes USB lze také načíst a vytisknout snímky a dokumenty ve formátech TIFF, BMP, JPEG a PDF.

CLX-2160N kopíruje rychlostí 16 černobílých a 4 barevné stránky za minutu, zásobník papíru má 150 listů.

Monitor s LED

Devatenácti palcový LCD monitor UbiSync (SyncMaster 940UX) dovoluje připojení až pěti monitorů pomocí USB rozhraní bez potřeby zvláštních grafických karet. Monitor si navíc potřebné ovladače nese sebou a sám si je do PC nainstaluje. Vícemonitorové řešení je výsledkem spolupráce Samsungu a společnosti DisplayLink.

Samsung uvedl i očekávaný 30“ (76 cm) monitor s LED podsvícením SyncMaster XL30, které firma poprvé použila v minulém roce. Technologie LED je už dlouho diskutovaná, takže jen stručně: přináší o zhruba pětinu až čtvrtinu (údaje se liší) větší barevný rozsah a také detailnější a přesnější podání barev. Monitor má zároveň ekologičtější výrobu bez použití rtuti a halogenových prvků.

SyncMaster XL30 dovoluje hardwarovou kalibraci (podporuje Adobe RGB) a ocení ho především designéři, fotografové a také například lidé v DTP.
Na závěr jen něco málo k notebookům, které budou ke koupi někdy během první poloviny roku. V novém stylovém designu byly představeny tři: R70 se širokoúhlou obrazovkou s úhlopříčkou 15,4“, R20 (14,1“) a 12,1palcový Q45.


Samsung je letos opět partnerem The World Cyber Games 2007. Euro Championship se do 21. března odehrává v hale 22.


Digital Media Business

S obratem 18,8 miliard USD v roce 2005 tvořila tato skupina přibližně 23 % celkových příjmů Samsung Electronics.
Skládá ze 4 divizí: Computer System, Digital AV, která se věnuje např. i aplikacím pro mobilní příjem televize, Digital Printing a Visual Display.Foto: Samsung


Komentáře