CeBIT 2007: Siemens představil biometrickou myš

Siemens IT Solutions and Services společně s Cherry uvedla na včera skončeném veletrhu CeBIT 2007 nejnovější verzi počítačové myši Siemens ID Mouse pro3. Ta uživateli poskytuje bezpečnější přístup k počítači prostřednictvím snímání otisku prstu bez nutnosti přihlášení heslem.Siemens IT Solutions and Services společně s Cherry uvedla na včera skončeném veletrhu CeBIT 2007 nejnovější verzi počítačové myši Siemens ID Mouse pro3. Ta uživateli poskytuje bezpečnější přístup k počítači prostřednictvím snímání otisku prstu bez nutnosti přihlášení heslem.

Cherry zajišťuje hardware a Centrum pro biometrii koncernu Siemens vytvořilo biometrický algoritmus a softwarová řešení umožňující uchovávání a centrální správu biometrických dat různých uživatelů. Otisky prstů jsou nejrozšířenějším biometrickým prvkem. I Siemens biometrickou myš a příslušný software často integruje do svých bezpečnostních řešení.


Siemens ID Mouse pro3 se po stránce designu příliš neliší od myši standardní (větší obrázek). Siemens ostatně podobné řešení uvedl už minimálně před pěti lety. Od té doby se však čtečky otisků prstů staly výrazně populárnější.

Používání ID Mouse pro3 je snadné: uživatel se jednorázově přihlásí tak, že svůj ukazovák přiloží na snímač, který je v myši zabudován. Pro další přihlášení, ukončení režimu spořiče obrazovky nebo přístup k datům se zvláštní ochranou se uživatel pouze dotkne snímače a okamžitě je přihlášen. Hesla a PIN kód nejsou zapotřebí.

Siemens IT Solutions and Services vyvinul jednak algoritmus, kterým se otisk prstu šifruje a ukládá, a také software pro centrální správu všech souborů s otisky prstů a ověřování přístupových práv.

Foto: Siemens


Komentáře