CeBIT 2007 ve fotografiích (doplněno 19. 3. v 18.30)

Veletrh se s pondělím ocitl ve své závěrečné části – končí ve středu, 21. března. Nabízíme vám pár snímků zajímavých výrobků a také informaci o zítřejší akci Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Právě v úterý totiž pořádá několik přednášek, které mají představit Česko jako zemi stojící „…ve střední a východní Evropě v čele atraktivních destinací pro zadávání IT zakázek…“ Tolik citace.Veletrh se s pondělím ocitl ve své závěrečné části – končí ve středu, 21. března. Nabízíme vám pár snímků zajímavých výrobků a také informaci o zítřejší akci Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Právě v úterý totiž pořádá několik přednášek, které mají představit Česko jako zemi stojící „…ve střední a východní Evropě v čele atraktivních destinací pro zadávání IT zakázek…“ Tolik citace.


Doplněno 19. 3. v 18.30 o třetí část (stávající okno)

Kompletní přehled všech článků věnovaných výstavě CeBit 2007 najdete zde.


Jak zdůrazňuje oficiální tisková zpráva, „Zatímco ´offshoring´ se zpravidla používá při outsourcingu do Indie, Číny a dalších asijských zemí, termín ´nearshoring´ odkazuje na region střední a východní Evropy, která neláká zákazníky výhradně nižšími náklady, ale také rozvinutou infrastrukturou, kulturní a geografickou blízkostí a zkušeností svých odborníků.“

Jak se zdá, ministerstvo se snažilo i o jistou atraktivitu přednášek, takže v programu rovněž vystoupí naše sesterská poradenská agentura IDC s přehledem trhu ICT a porovnáním českého prostředí s dalšími středoevropskými a východoevropskými zeměmi, následovat bude přednáška zástupce právní kanceláře Rowan Legal na téma Řešení právních rizik v IT a mj. i Czech Invest, který se bude věnovat investičním příležitostem.

Stánek MPO a společná expozice českých firem je umístěn v hale 8 (B24) věnované outsourcingu.

Teď se ale pojďme podívat na pár zajímavých věciček a událostí…


Trochu neobvyklý pohled na faktické srdce veletrhu, kterým je komunikační, nebo chcete-li třebas i společenské centrum (větší obrázek).Patricia Russo, CEO spojené firmy Alcatel-Lucent při otevření veletrhu (větší obrázek).IBM těsně před veletrhem pustilo do oběhu veřejnou betaverzi mnohými z nás netrpělivě očekávaných Lotus Notes 8 (viz článek na www.computerworld.cz), které tu také nemohly chybět (větší obrázek).


Počátek 80let, je sice už dávno pryč, ale Commodore se snaží o návrat i teď. Na veletrhu představil specializované herní počítače a také CommodoreWorld oznámený už na posledním veletrhu IFA 2006. Jde o Wi-Fi platformu pro streemování televize, audia a také videa na přání do stacionárních a přenosných zařízení. I ty byly na CeBitu uvedeny. Např. Gravel In Pocket (na snímku), který bude v Německu a UK ke koupi někdy v třetím čtvrtletí, přehrává celou řadu formátů od DivX po streamované WMV a má displej s úhlopříčkou 2,8“, tedy 7,1 cm.V poslední době jsme už v „technologickém oblečení“ viděli ledascos. Tím posledním byla na výstavě IFA 2006 bunda od Philipsu, která mohla na svém povrchu po libosti měnit nápisy či loga. Známý výrobce oblečení O´Neill, ukazuje v pavilonu Future parc bez bližších parametrů už 4. sérii bund se zabudovanými sluchátky na kterou snadno napojíte MP3 přehrávač či telefon (větší obrázek).
Komentáře