CeBit 2007: závěrečná zpráva

Ve středu skončil největší světový počítačový, telekomunikační a také „digitálně-spotřební“ veletrh. Přinášíme vám závěrečný to nejdůležitější z oficiální zprávy.Ve středu skončil největší světový počítačový, telekomunikační a také „digitálně-spotřební“ veletrh. Přinášíme vám závěrečný to nejdůležitější z oficiální zprávy.

Předně je třeba uvést na správnou míru údaje o účasti českých firem: redakce IDG on-line na stránkách Computerworldu napsala (viz článek) - 29 až 30, což bylo číslo oficiálně uváděné Deutsche Messe, zatímco Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) od kterého informace převzala celá řada serverů, mluvilo o 36 firmách.

První údaj se potvrdil a samostatné stánky mělo na veletrhu opravdu 29 firem. Ty zbývající pak byly na stánku společném i když MPO zatím neoznámilo, kolik jich skutečně bylo.
Pojďme ale k obecné statistice.

Podle zprávy vydané Deutsche Messe ještě před veletrhem, se CeBitu 2007 mělo účastnit 6.059 firem na 280.000 metrech čtverečních a navštívit ho měl zhruba stejný počet lidí jako loni, tj. zhruba 430.000.

Podle závěrečné zprávy to nakonec bylo podstatně lepší: 6.153 vystavujících (z oficiální partnerské země CeBitu 2007, tedy Ruska, přijelo 170 firem) a 480.000 návštěvníků. To představuje zvýšení o zhruba 10 % a zvýšení o to příjemnější, že ho organizátoři ani neočekávali; mluvilo se spíše o mírném poklesu, resp. vyrovnání počtů.


Komentáře